Karadeniz Pet

En fazla kaç kere üreyebilirler ?

• Konbuyu başlatan Emirhan KARAHAN
  • Başlangıç tarihi
E

Emirhan KARAHAN

Guest
arkadaşlar 1 çift kuşum var 5 yumurtadan 1 yavru çıktı ve yavru büyümeye başladıgı zaman anne baba arasında çok tehlikeli dövüşler olmaya başladı ve babayı ayrı bir kafese aldım şimdi yavruyu yeni kafesine aldım ve babayı annenin yanına koyduk direk çiftleşmeye başladılar birbirlerini çok özlemiş keratalar :) en fazla kaç kere üreyebilirler bunu öğrenmek istiyorum

arkadaşlar 1 çift kuşum var 5 yumurtadan 1 yavru çıktı ve yavru büyümeye başladıgı zaman anne baba arasında çok tehlikeli dövüşler olmaya başladı ve babayı ayrı bir kafese aldım şimdi yavruyu yeni kafesine aldım ve babayı annenin yanına koyduk direk çiftleşmeye başladılar birbirlerini çok özlemiş keratalar :) en fazla kaç kere üreyebilirler bunu öğrenmek istiyorum

Bazı erkek kuşlar 10 yaşına hatta ölene kadar yavru verebiliyor dişilerde durum nedir bilmiyorum

normal olarak 1 yaşında itibaren 4 kuluçka ve 4 sene ama her kuluçkada dişi dinlenmeli.

Kardesim disi ile erkegi ayir sana tafsiyem bende tam yapcaktim baktim ciftlesyiler gozumun onunde dedim ciftlesmezler ama benim gordugum2 defa allah bilir kac defa ciftlesti disi yuvalik hazirlio yumurtlucak we ondan sonra 2 ay dinlebdircem kuslari sende yap kardesim kusun saglikli olmassa yavru alamassin zayif duser kus

kuş zaten yaklaşık 1-2 haftadır yatmıyor yavru büyüdüğü için bu bi dinlenme süreci değil midir

Geçen ses ard arda 4 kuluçka geçirdi. Yavrular yuvadan atlamadan dişi yumurtluyordu. Yazık olmasın diye karşımıyordum. 5. kuluçka da yuvalığı aldım bu sefer kafesin tabanına yumurtladı, ama yatmadı. Ziyan oldu yumurtalar

ard arda 2 kuluçka gecirse yeter demekkik daha kızışkınlaröış normal birşey olmaz :)

En iyisi dursun yuva cikartirsam kafes tabanina falan yumurtlar kotu olur

yuva dursun bunlarıda yumurtlasın yavrular cıkaınca erkeki ayır yuvayı sök birleştir

Geri