Karadeniz Pet

En iyi kuş&kafes ısıtma yöntemi nedir ?

UmutCann

Yeni Üye
İyi günler arkadaşlar. Kışın gelmesi ile beraber kuşumu, kafesini ve oyun alanını ısıtacak bir yöntem arıyorum. Kafesim büyük (40x33x56cm) ve sadece 1 muhabbet kuşum var. Kış aylarında ev çok soğuk olmuyor ancak sonbahar aylarında geceleri serin oluyor.

Kafesin üstünden "İNFRARED AMPÜL ISITICI LAMBA" sarkıtmayı düşünüyorum. Ancak kaç watt değerine sahip bir lamba almalıyım bilemedim. 100w dan 250w a kadar varyasyonları mevcut. Kuşu çok ısıtıp ona zarar vermek istemiyorum.

Oyun alanı içinse alanın alt kısmına ısıtıcı ped (sürüngenler için satılan) sermeyi düşündüm. Çok fazla ısıtmasını beklemiyorum ancak işe yarayacağını düşündüm.

Bunlar dışında farklı görüşlere ve fikirlere açığım. Sizler nasıl ısıtıyorsunuz? Alacağım lambanın markasının bir önemi var mı? Kaç watt değerine sahip olması gerekir ?

Kafes & oyun alanı
tDKeML.jpg
B3a0Yq.jpg

İyi günler arkadaşlar. Kışın gelmesi ile beraber kuşumu, kafesini ve oyun alanını ısıtacak bir yöntem arıyorum. Kafesim büyük (40x33x56cm) ve sadece 1 muhabbet kuşum var. Kış aylarında ev çok soğuk olmuyor ancak sonbahar aylarında geceleri serin oluyor.

Kafesin üstünden "İNFRARED AMPÜL ISITICI LAMBA" sarkıtmayı düşünüyorum. Ancak kaç watt değerine sahip bir lamba almalıyım bilemedim. 100w dan 250w a kadar varyasyonları mevcut. Kuşu çok ısıtıp ona zarar vermek istemiyorum.

Oyun alanı içinse alanın alt kısmına ısıtıcı ped (sürüngenler için satılan) sermeyi düşündüm. Çok fazla ısıtmasını beklemiyorum ancak işe yarayacağını düşündüm.

Bunlar dışında farklı görüşlere ve fikirlere açığım. Sizler nasıl ısıtıyorsunuz? Alacağım lambanın markasının bir önemi var mı? Kaç watt değerine sahip olması gerekir ?

Kafes & oyun alanı
tDKeML.jpg
B3a0Yq.jpg
@findikbaba
Isıtma konusunda yardım eder size :)

Ev ortamında kusu ısıtmanıza gerek yok...Kac yıldır kus bakarım...Hiç böyle birşey yapmadım,hiçte sorun yaşamadım...Hatta bir kere bos ev de buz gibi yere emanet kusa bakıyordum,kus kıs boyu kabarmadı bile.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

100 watt'lık bir Infrared ampul işinizi görecektir 250w biraz fazla kaçabilir, ısıyı içeride tutabilmeniz için kafes üzerini örtmeniz şart. Bu lambaların sürekli olarak açık kalması kuşlar için zararlıdır, kuşunuzun cildini yakabilir veya gözlerine zarar verebilir, kafes ısısı dengelendikten sonra kapatmanız gerekiyor. Ben oyun alanları için zemine konulan ekstra bir ısıtıcı almadım fakat siz üşüyeceğini düşünüyorsanız sürüngenler için olan pedlerden alabilirsiniz. Sürüngenler için satılan pedlerin ısı ayarı yok diye biliyorum, kuşunuzun ayaklarını yakabilir.

Evim çok soğuk olmasa da kuşlarım üşüyor, ikisini de sahiplendiğimde yaz mevsimi olmasına rağmen geceleri öksürüyorlardı. 1,5 senedir ALF markasının ayak ısıtıcısı cihazını kullanıyorum, akşamları kafeslerinin altına koyup II veya III'ncü kademede çalıştırıyorum (kafes üzerini ön tarafı açık kalacak şekilde polar bir örtüyle örtüyorum), öksürme, tıksırma, burun akıntısı vs. hiçbir sorun kalmadı. Geceleri rahat rahat uyuyorlar, acaba üşüdüler mi yoksa üşüyorlar mı gibi düşünceleri kafamdan attım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kapıları ve pencereleri hava akımı olacak yerleri kapali tutmak.Aslinda bu kadar basit bu durum.

Geri