Karadeniz Pet

ENJOY MUHABBET KUŞU YEMİ

Melih.S59

Onursal Üye
Ben kuşum için Versele Laga Prestige yem kullanıyorum.Bu akşam üzeri Şok'a gittim. Enjoy marka vitaminli muhabbet kuşu yemi getirmişler (400 gram) Fiyat 10.95 2 paket aldım.Eve gelir gelmez paketin birini açtım ve Versele Laga Prestige ile karşılaştırdım.

1- Versele Laga Prestige olduğu gibi bununda içinde boyalı ekmek parçacıkları yok.
2- İçindeki beyaz darı oranı Versele Laga Prestige göre biraz fazla
3- Bazı darıların tane büyüklüğü Versele Laga Prestige den daha büyük
4- Temiz ve üretim tarihi 02.01.2019 son kullanma tarihi 2 yıl
5- Paket üzerin yazılan tohum çeşitlerinden başka tohumlarda var.

Ürün web sitesi : http://liderpet.com.tr/urunler/enjoy/muhabbetkusuyemi/vitaminli

İçindeki tohum çeşitlerinin oranlarını gösteren tabloyu paylaşır mısın? İnternette bulamadım.
Ürünün üzerinde tohum oranlarını yazmıyor.Paketin içinde Beyaz darı,Sarı darı,Kızıl darı ,Siyah darı,Yulaf, Aspir , Nijer olduğu görünüyor.Kuşun yemliğine koydum taramalı tüfek gibi yiyor.
Versele Laga Prestige içinde de Aspir var fakat çok sert benim kuşum arpa ve aspire dokunmuyor bile.

Siz üreticisiniz 25, 50 kg lık istediğiniz karışımı yaptıra bilirsiniz.Bir deneyin şansınızı.

http://liderpet.com.tr/iletisim

Son düzenleme:
Paketin üzerindeki resimdeki gibiyse yemin içeriği Sarı darıyı doldurmuşlar diye düşündüm. Onun için sordum oranlarını. Ben pek tutmadım bu yemi eğer paket üzerindeki resimdeki gibiyse.
Ben Natural kullanıyorum.

Versele Laga Prestige göre Aspir ve yulaf az ve taneleri daha küçük . Çokluğa göre sıralama Beyaz darı,Kızıl darı,sarı darı,Siyah darı ,Aspur, ve diğer tohumlar.....Ben Versele Laga Prestige'nin Aspir ve yulafının daha çok Jumbo kuşlar için konulduğunu düşünüyorum yerli kuşların bunları yemesi nerdeyse imkansız.

bugün gittiğim veteriner baya bir şey yazdı bu konuda. yarın yazarım

o yemi bilmiyorum ama ben vitakraft kullanıyordum memnundum şimdi eurogold kulanıyorum onun içinde boyalı ekmek yok ama karışım olarak iyi mi emin değilim.