Karadeniz Pet

Enrocure ve soğuk algınlığı.

bazen ishal oldugunda bazende tünekte hiç hareket etmediklerinden dolayı popolarına yapısabiliyor dışkı.. Gözlemleyin kendi kendine düşmesse güzelce korkutmadan nemli pamukla silin poposunu.. İshal varsa patates haşlayıp , pirinç lapası veya muz verebilirsiniz.. Hasan beyin dediği gibi ilaç yanlış ve gereksiz kullanımda daha kötü durumlara yol açıyor.. En iyisi eğer kullanıcaksanız damla yerine steril bir şırınga yardımı ile ölçüm yapabilirsiniz.. Üstünü örttügünüzde korkuyorsa ısıtıcıya yakın yerde bulundurun kafesi ki sıcak tutsun kendisini..

Şu anda bir daha baktım, ishal olmuş durumda. Haslanmış patatesmi vermem gerekir. Bazı arkadaşlar suluğuna kahvede olur diyordu?

bazen ishal oldugunda bazende tünekte hiç hareket etmediklerinden dolayı popolarına yapısabiliyor dışkı.. Gözlemleyin kendi kendine düşmesse güzelce korkutmadan nemli pamukla silin poposunu.. İshal varsa patates haşlayıp , pirinç lapası veya muz verebilirsiniz.. Hasan beyin dediği gibi ilaç yanlış ve gereksiz kullanımda daha kötü durumlara yol açıyor.. En iyisi eğer kullanıcaksanız damla yerine steril bir şırınga yardımı ile ölçüm yapabilirsiniz.. Üstünü örttügünüzde korkuyorsa ısıtıcıya yakın yerde bulundurun kafesi ki sıcak tutsun kendisini..

Teşekkür ederim. Şu anda gözlemliyorum korkarsa odama götürcem ve kalörüferin yanına koyacağım. Biraz iştahsızlıkta var gibi...

türk kahveside olur tabi bunlar gıdasal ishallerde yararlı olur.. Mikrobikse ilaç lazım.. Çokta yaklaştırmayın kalorifere ama yakın dursun yinede..

Sağolun arkadaşlar çok yardımcı oluyorsunuz. Birde bir şey sorcam bu kuş ishalse bu antibiyotiği kullanmama gerek varmı acaba?

Sağolun arkadaşlar çok yardımcı oluyorsunuz. Birde bir şey sorcam bu kuş ishalse bu antibiyotiği kullanmama gerek varmı acaba?
Konu güncel. Arkadaşlar kuş şu anda uyukluyor. Kafesin üstünde örtüsü var. Kafeste oyun oynuyordu kafese zıplıyordu. Yem eskisi gibi yemiyor birazda ishali var. Mama yapıcam tavsiyeler üzerine. Ne dersiniz?

Son düzenleme:
diastop gokhan abi önermişti yanlış hatırlamıyorsam.. başka ilaclarda vardı ama aklıma gelmedi şuanda.. Olmadı avidiare alın petshoptan..

Arkadaşlar bunlarda resimleri az önce çektim sizce durumu nasıl. Ya bu resimlerdeki gibi yada biraz kabarık duruyor.

dostum ben fazla bir kabarıklık görmuyorum tüy düzeni güzel bence bir sıkıntı yok ama flastan dolayıda biraz sıkıntılı resimler.. Yine sen canlı canlı görüyorsun kuşu kabarık olup olmadıgını daha iyi bilirsin.. Vitamin vs verdiniz mi ishali geçti mi? Ayna tavsiye edilmeyen bir aksesuar.. Plastik tünek yerine de tahta tünek kullansanız daha iyi olur kuşun sağlıgı açısından..

Tahta tünekler hakkında bit pire oluşturuyo diye okumuştum bir yerde. Eğer tavsiye ederseniz tüneğini değiştiririm. İshal için Avidiare aldım ve kullanmaya başladım. Neşesi yerinde şu anda. Ama azcık ishali vardı. Ayna yüzünden pek bi sorunum çıkmadı bu güne kadar. Ne onu beslemeye çalıştı nede kavga etmeye. İlerde sorun çıkarsa illaki çıkartırım veya eş almayı düşünüyorum o zaman çıkartırım. Yorumunuz için teşekkür ederim bu arada.

Haftalık aylık temizliğini yaptıktan sonra sıkıntı çıkmaz.. zaten tunekte bitin barınabilecegi biryer yok.. Genelde yuvalıklarda vs olur olursa.. Öyle diyorsanız öyledir kuş rahat olsun yeterli bizim için.. İyi olduguna sevindim dikkat edin ishalde en kısa zamanda geçer inşallah..

Çok teşekkür ederim. Son durumu burada paylaşacağım..

rica ederim her zaman yardımcı olabildiysem ne mutlu.. Sonuçları bekliyoruz..

Son durum nedir acaba?

Merhaba arkadaşlar. Kuş Allaha şükür düzeldi... :) Herkese çok teşekkür ederim...:)

Hayırlı olsun önemli olan kuşun düzelmesiydi..:)

Geri