• Konbuyu başlatan desso
  • Başlangıç tarihi
D

desso

Guest
erkek muhabbet kuşum vardı ve dün yanına evcil dişi aldım 4-5 aylık. erkek korkuyor. bu ne kadar zaman sonra kaynaşmaya başlarlar ? ve nasıl yaklaşmalıyım hani kafesınden dışarı çıkarmalımıyım sureklı ?

H

H. Mehmet YILDIZ

Guest
20 Gün çıkarma çok şiddetli kavga olmazsa uyum sağlanır.

D

desso

Guest
götürdüm zaten ama onu verdi :( bide evcildi ele falan geliyor... çok şiddetli kavgası olmadı. inşallah alışırlar ya ben gelişmeler tekrar bilgilendiririm Allah razı olsun.

S

Sevtap DERİN

Guest
Anlaşırlar merak etme. Zaman gerekli tabii ki.

D

desso

Guest
arkadaşlar biraz önce birbirlerini kaşıyorlardııı yavaş yvaş uyum başladı sanırımm :).... birde benım aldıgım dişi evcil kuştu yanı alırkende tek kafesteydı ve elımı kaffese uzattıımda elımde dolaşıyordu ama kafeste hıcbırşey yoktu. sımdı benım kafeste aynalar var 2 tane bu evcill olmasını yavaş yavaş engellermi ? ne yapmam lazım evcıl kalabılmesı ıcın ?

D

desso

Guest
bu aynaları çıkartayım mı ? kendılerı ıle ılgılenmelerı ıcın ? cunku 2sıde farklı aynalara geçıyorlar _

D

desso

Guest
eyvallah ustmm sımdı çıkarttım sadece yemlık suluk zil birde gaga taşı kaldıı

D

desso

Guest
:D daha yeni başladık ama erkek tırsıyor ya sıçrıyor dişi yaklaşınca falan ne iş anlamadım bakalım bi iki hafta hiç karışmıcam

F

Furkan TOPALOĞLU

Guest
ustam o olur benim erkek de dişi geldiğinde çok korkuyodu dişiden ama eş tuttular şuan gayet iyiler İnşallah sizinkilerde anlaşır

D

desso

Guest
ya bısı sorucam ben dısıyı aldıgımda petsoptakı abıye ne zaman cıftlesmesı ıcın kutu alayım falan dedım daha var dedı bı kaç ay falan :D bunlar sımdı baya bı şey yapıyorlar bızımkıının hosuna gıttı sanırım zamanı varmı bunun ya ? kutuyu alsam koysam mı acaba :D

M

Mehmet ŞEKER

Guest
kutudan kastın yuvalık sanırım :) yuvalık için kuşların 6 aylık olmaları lazım. kuşlar 6 aylık veya 6 aylıktan büyük ise, kafese alışınca yani 1-2 hafta sonra takabilirsin.

Onur TOPAL

Profesyonel
29 Haz 2013
1,523
0
36
Istanbul ~ Bursa
Biraz zaman gerekli sadece. Cok şiddetli kavga olmadıgı sürece ayırmayın birbirinden.

D

desso

Guest
Arkadaşlar sağolun şimdi anlaşıyorlar aynalar çıktıktan sonra :) 2 aya kadar da kutu (yuvalık) alayım... diğer konularıda araştırıyım bakalım forumun altını üstünü bi karıştırıyımm.

C

Cem Temiz

Guest
valla ben dişiye erkek aldim 2 gun içinde kaynaştilar ayna falan koymadım hiç.