Karadeniz Pet

Erkeğin yumurta kırması

Emrrre

Meraklı Üye
Erkek yumurta kırıyor diye ayırmak durumundaydım eğer yavrular çıkarsa dişi zorlanmasın diye tekrar birleştiriyim mi yoksa kalsın mı yardımcı olabilir misin

Yumurtayı kıran yavruları da öldürür, büyük ihtimalle erkek aşırı kızgın ve dişi ile daha fazla çiftleşmek için bu eylemi gerçekleştiriyor, kızıştırıcı takviye yapıyorsanız takviyeyi kesin ve erkek ayrı kalsın dişi yavrulara bakabilir.
Haklısınız birde folluğun o çukur kısmına gelip sahte yumurtayı gagalayıp üstüne basıp kenara atıyor, sonra o çukurda ayaklarını bir ileri bir geri orda yürür gibi yapıyordu anlam veremedim

Haklısınız birde folluğun o çukur kısmına gelip sahte yumurtayı gagalayıp üstüne basıp kenara atıyor, sonra o çukurda ayaklarını bir ileri bir geri orda yürür gibi yapıyordu anlam veremedim
erkek kesinlikle ayrılmalı ama dişi kuş için takviye bir şeyler verin. yani dişi kuş bu dönemde çok yorulacak. hasta olmamasına dikkat edin. Dişi kuş iyi beslenmeli buna dikkat etmeniz şimdilik yeterli iyi günler 🙂

Yumurtaları kırmaya çalışıyor çoğu zaman granülü ayakları ile eşeleyerek yumurtaları kıran erkek kuşlara denk gelmek mümkün genel olarak aşırı kızgınlık ve çiftleşme isteği ile gerçekleştirdikleri bir olay.

Yumurtaları kırmaya çalışıyor çoğu zaman granülü ayakları ile eşeleyerek yumurtaları kıran erkek kuşlara denk gelmek mümkün genel olarak aşırı kızgınlık ve çiftleşme isteği ile gerçekleştirdikleri bir olay.
Ayırmıştır tekrar koydum 2 yumurta yaptıktan sonra erkeği o varken 3.yumurta da geldi , şimdi ben oradayken yine dişi rahatsız edip çıkarttı dişiyi tekrar 2 yumurtayı itip yuvayı eşeledi bu sefer komple ayırayım mı sizce dişinin yetemeyeceğinden yetemeyeceğinden endişeleniyorum

Geri