Karadeniz Pet

Erkek çiftleşmiyor

Ahmet|zk

Meraklı Üye
Merhabalar, dişi kuşum çiftleşmek istiyor ama erkek çıkmıyor üstüne. Kur yapma var hatta dişi yuvaya girip çağrıyor erkeği. Erkek olduğu yerde kur yapmaya devam ediyor.

Gelişmeleri buradan paylaşacağım ilk defa üretime gireceğim umarım başarıyla sonuçlanır :)

mama hazırlayamadım henüz kuşlarımı uzun zamandır görmüyordum ve ev tadilatta. Mama tariflerine açığım ama :)

mama hazırlayamadım henüz kuşlarımı uzun zamandır görmüyordum ve ev tadilatta. Mama tariflerine açığım ama :)
O zaman ben mama tarifimi söyleyeyim :)
1 yumurta
1 orta boy havuç (kabuğu soyulmuş)
Çay kaşığı ucu kadar toz tarçın
Yarım veya 1 kuru ceviz ezmesi
Yumurtanın kabuğunun ezmesi

Mamayı takmadan kafes teline saldırıyorlar gerçekten çok güzel bir tarif, yapılışınıda anlatayım isterseniz, yumurtayı çatalla eziyorum rende şeklindede yapabilirsiniz hiç fark etmez, havucu soyup rendeliyorum dik ama küçük olan bölümden, yumurta kabuklarının kendisine yapışık olan zarını soyup onu peçete üstünde biriktiriyorum, ardından bardakla eziyorum rondoda tercih edilebilir, aynı şekilde cevizide eziyoruz saklama kabı gibi bir şeyde karıştırıyoruz tarçınla birlikte, basit ama etkili bir tarif, verim aldın mı derseniz henüz alamadım 😂😂 ama erkeği çok güzel kızıştırdığına şahidim

Ek olarak sormak istiyorum kuşlar ne zamandır aynı kafesteler

2 ay oldu eş tuttu gibi erkeğin kusmasına izin veriyor dişi.

O zaman ben mama tarifimi söyleyeyim :)
1 yumurta
1 orta boy havuç (kabuğu soyulmuş)
Çay kaşığı ucu kadar toz tarçın
Yarım veya 1 kuru ceviz ezmesi
Yumurtanın kabuğunun ezmesi

Mamayı takmadan kafes teline saldırıyorlar gerçekten çok güzel bir tarif, yapılışınıda anlatayım isterseniz, yumurtayı çatalla eziyorum rende şeklindede yapabilirsiniz hiç fark etmez, havucu soyup rendeliyorum dik ama küçük olan bölümden, yumurta kabuklarının kendisine yapışık olan zarını soyup onu peçete üstünde biriktiriyorum, ardından bardakla eziyorum rondoda tercih edilebilir, aynı şekilde cevizide eziyoruz saklama kabı gibi bir şeyde karıştırıyoruz tarçınla birlikte, basit ama etkili bir tarif, verim aldın mı derseniz henüz alamadım 😂😂 ama erkeği çok güzel kızıştırdığına şahidim
Teşekkür ederim benim erkek tam kuzışmadı sanırım dişinin üstüne çıkmaya çalışmıyor şimdilik

Mamanın çok etkisi olacaktır, keçi boyunuzu tozu ekleyenlerde var fakat ben denemediğim için yazmadım tarife

sürekli yuvada vakit geçirmeye başladı yumurta yapsam mı diye 😂😂
Normalde ısırmaz ama yuvadan parmağımı uzatınca ısırıyor ben geldiğimde yuvalığa giriyor kuş acaba yumurta yaptı da mı koruyor?

sürekli yuvada vakit geçirmeye başladı yumurta yapsam mı diye 😂😂
Normalde ısırmaz ama yuvadan parmağımı uzatınca ısırıyor ben geldiğimde yuvalığa giriyor kuş acaba yumurta yaptı da mı koruyor?
Büyük ihtimalle yapacaktır, çiftleşme oldu mu? Yuva malzemeniz yanlış bence, yuva ipi koymuşsunuz sanırım

çiftleşme olduğunu görmedim henüz. yumurta belirtisi de yoktu bi dışkı büyüklüğü var. Yuva ipini değiştireceğim .

Beyaz kuş kumu var bende ama o kışın işe yaramıyordu sanırsam

Folluğun içindeki malzemeyi değiştirdim kafese derin temizleme yaptım ve yuvaya girmemeye başladı :( sanırım 1 hafta geriye attı bizi.

Geri