Karadeniz Pet

Erkek Aldık Dişi Çıktı Yanına Eş Alıp Alıştırabilirmiyim ?

Yunus ve Limon

Meraklı Üye
Limonu 2 aylıkken almıştım tabii o zaman kuşu gizli aldım ve tek şansımdı diğer kuşlarda göze hoş gelmiyordu ve insandan çok korkuyorlardı ve erkek sandım ama 5 aylık oldu ve internetten araştırdım erkek sandığım kuş dişi çıktı ceresinin alt tarafı mavi üst ve burun delikleri beyaz ve anneme söyledim o da çok üzüldü çünkü konuşturmak istiyordu dişi kuşum konuşabilirmi arada sırada bıcır bıcır sesler çıkarıyor. Daha 5 aylık ve yanına yavru 4-5 aylık muhabbet kuşu alsam 2 sini de alıştırabilirmiyim? Hem erkek konuşur annemin gönlünü yaparım hemde üretim yaparım sizce böyle birşeyin imkanı varmı?

Benim de dişi kuşum var ve emin olun denildigi gibi dişi kuş konuşmaz yok benim kuşum napiyosun lan değişik naber gelsene çirkin güzel kız babacik cicikus buraya gel derya vs gibi bir çok kelime söylüyo ilgi önemli benim tanıdığım erkek aldı biz konuşturamadık siz nasıl konuşturdunuz vs bile demişti

Değerli Forumdaşım Yunus ve Limon,

Öncelikle sahiplendiğiniz arkadaşınızla mutlu bir hayat dilerim.

Muhabbet kuşlarında gerek konuşma gerek alıştırma eğitiminde cinsiyet farkı bulunmamaktadır. Sadece buradaki nüans kuşun küçük olması ve sizin ilgi alakanızdan ibarettir. Fakat eğitimin tek birey üzerinden yapılması daha iyi sonuç vermektedir. Eğer yanına erkek bir birey eklerseniz sürü psikolojisi ve eş olma durumu ortaya çıkabileceğinden tüm ilgileriyle alakaları size değilde birbirilerine kayabilir.

Saygı ve Sevgilerimle,
Murat Avcı

Benim de dişi kuşum var ve emin olun denildigi gibi dişi kuş konuşmaz yok benim kuşum napiyosun lan değişik naber gelsene çirkin güzel kız babacik cicikus buraya gel derya vs gibi bir çok kelime söylüyo ilgi önemli benim tanıdığım erkek aldı biz konuşturamadık siz nasıl konuşturdunuz vs bile demişti
Değerli Forumdaşım Yunus ve Limon,

Öncelikle sahiplendiğiniz arkadaşınızla mutlu bir hayat dilerim.

Muhabbet kuşlarında gerek konuşma gerek alıştırma eğitiminde cinsiyet farkı bulunmamaktadır. Sadece buradaki nüans kuşun küçük olması ve sizin ilgi alakanızdan ibarettir. Fakat eğitimin tek birey üzerinden yapılması daha iyi sonuç vermektedir. Eğer yanına erkek bir birey eklerseniz sürü psikolojisi ve eş olma durumu ortaya çıkabileceğinden tüm ilgileriyle alakaları size değilde birbirilerine kayabilir.

Saygı ve Sevgilerimle,
Murat Avcı
Cevaplarınız için teşekkür ederim. İlerde eşe atmak istiyom hem 2 sini yavruyken alıştırıp ilgilerini kaybetmek istemem. Konuşturmaya çalışıyoz ses taklidi yapabiliyor ama erkekler daha kolay alışır derler ya şansım varken yavruyken de erkek alıp 2 sini alıştırıp ilgilerini benden kaybetmelerini istemem böyle birşey mümkün olurmu?

Muhabbet kuşlarına mobbbing yapmayalm bence.İnşallah sağlıkla huzurlu mutlulukla yaşar her biri.

Geri