Karadeniz Pet

Erkek Aldım Fakat Dişi Erkeğe Saldırıyor

ArdaSa06

Yeni Üye
Arkdaşlar merhaba 1.5 yıldır tek beslediğim Muhabbet Kuşum vardı 1 hafta önce 2 adet kızgıınlık yumurtası yaptı bende bugün ona bir eş aldım kuşumu PetShopa götürme olanağım yoktu. Dişi erkeğe saldırdığı için şuan ayrı kafesteler ve onları karşı karşıya koydum ve aldığım erkeği eşinden ayırmışlar ayrıca erkek çoğu zaman titriyor sizce ne yapmam lazım yani neden saldırıyor birbirleriyle anlaşmaları için ne yapabilirim ?

1-2 gün ayrı kafeste bekleticem şuan karşı karşıya kafesleri koydum.
Mekanın sahibi yerini yurdunu savunuyor. Diğeri ortama yabancı ve korkuyor.
Erkeği duracakları kafeste tutun. Dişiyi bir süre (birkaç hafta) başka kafese başka odaya alın.
Erkek iyice ortama alıştığında dişiyi kafesle getirip aynı odada bekletin. Sonra salarsınız.

yan yana olup birbirlerini gördükten sonra ayrı kafeste olmalarının bir anlamı yok.Size söylenildigi gibi 1 hafta farklı bir odaya alın dişiyi.

Hayır kafesler yanyana olsun kafesten dişiyi çıkarıp başka kafese koyun hangi kafeste durmalarını istiyorsanız erkek o kafeste dursun. Kafesi sahiplenin dişiye baskın olsun

Arkdaşlar şuan kuşları aynı kafese koydum kavga etmediler aldığım erkek yem felan yedi ama Dişi felan hiç pas vermiyo ayrı kafeslerdeyken bir ötüştüler beraber sanki konuştular gibi az önce 2 sini aynı kafese koydum ama ikiside bir tepki vermiyor birisi salıncakta birisi tünekte öyle duruyor.

Birazdan çıkarıcam şuan yeni aldığım kuş salıncağı keşfediyor izlemek hoşuma gitti:D:D

Geri