Karadeniz Pet

Erkek Ayak Atıyor ama Kız Pas Vermiyor.

Fahri TAŞKIRAN

Yeni Üye
Cabbar'a 9 aydır tek olarak bakmaktaydım. 6 hafta önce Cabbara bir eş aldım. Bir kaç hafta içerisinde birbirlerine ısındılar, öpüştüler, birbirlerini kaşıdılar falan filan...
Bu arada ben de mama yaptım verdim, nijer ve özel tohumlar yedirdim.Yuvalık taktım.
Dişinin ceresinde herhangi bir değişiklik olmadı(kızışmadı)
Cabbar son haftalarda ayak atmalara başladı fakat başarısız oldu hep.
Cabbarın canına tak dedi heralde ki dişinin kanadını kanatmış.

Ayak atma girişimlerine kadar iyi geçiniyorlardı.Gerçi bu şiddetten sonra da dişi küsmedi, hala birbirlerine karşı ilgililer.

Ustalar ve dostlar bir el atın ve yardım edin.

Cabbar'a 9 aydır tek olarak bakmaktaydım. 6 hafta önce Cabbara bir eş aldım. Bir kaç hafta içerisinde birbirlerine ısındılar, öpüştüler, birbirlerini kaşıdılar falan filan...
Bu arada ben de mama yaptım verdim, nijer ve özel tohumlar yedirdim.Yuvalık taktım.
Dişinin ceresinde herhangi bir değişiklik olmadı(kızışmadı)
Cabbar son haftalarda ayak atmalara başladı fakat başarısız oldu hep.
Cabbarın canına tak dedi heralde ki dişinin kanadını kanatmış.

Ayak atma girişimlerine kadar iyi geçiniyorlardı.Gerçi bu şiddetten sonra da dişi küsmedi, hala birbirlerine karşı ilgililer.

Ustalar ve dostlar bir el atın ve yardım edin.
Dişi henüz hazır değildir kafesi temiz olsun yemini eksik etmeyin suyunu hergün değiştirin kafese kalamar ve kuş kumu ekleyin kafes aşağıdaysa gögüs mesafesi üzerinde bir yere alın illaki dişi izin verecektir

Kalamar kemiği,kumu ve suyu ( çeşme suyu dahi kullanmıyorum.) , herşeyi tamam. Bir tek kafes yüksekliği uygun değil. Onu da ayarlicam artık. Erkeği kafesin dışına saldım.Tekrar kafese salsam sıkıntı olur mu?

aynı problem bendede var erkek 13 aylık dişi 6-7 aylık anlaşıyor gibiler ama icraat yok yumurta veriyorum dişi iyi yiyiyor erkek az yiyiyor sabırla bekliyorum