Karadeniz Pet

Erkek dişi istiyor.

oguzhan98x

Yeni Üye
1,5 yaşındaki erkek muhabbet kuşum dişi istiyor. Suluğuna kur yapıyor ve çok fazla kusuyor suluğunu günde 2 kez değiştirmek zorunda kalıyorum yemle dolduruyor. Ancak bize çok alıştı dişi almak istemiyoruz.10 dan fazla kelime hafızası var şuanda. Ve yuvasının bakımı çok zor olacağı içinde istemiyoruz. Kızışmasını engelleme şansımız var mı?

Ekli dosyalar

• IMG_20180609_212604.jpg
    IMG_20180609_212604.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 23
Havuç kızıştırmaya etkili besinler vermeyin doğası gereği öyle yapıyor. Kısaca kendi haline bırakın.

Yeminin içinde nijer tohumu olmamasına dikkat edin. Elma verin. Banyoluk takın banyo yapsın rahatlar. Tüm tavsiyeler neticesinde bir nebze azalacaktır ama tamamen bu kurlar kesilmez, denildiği gibi doğasında var:)

BENİm erkek kusumda cok kelime biliyordu 1yasında cok kur yaptığı için yanına eş aldım Hala konuşuyor konusmasında bi azalma olmuyor bence eş alın derim bir yerde okumuştum eşi yoksa ve sürekli kusarsa ilerde kursakta agrıya ve sıkıntıya sebep olabiliyormuş sizede alışkınsa ilgisi azalmaz diye düşünüyorum siz ilginizi azaltmadığınız sürece bende sizin gibi düşünüyordum suan iyi ki eş almışım diyorum

Erkeğe bir dişi s3ctirin ilgiye devam edin hem o mutlu olsun hem siz

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende aynı durumdaydım yanına eş aldım çiftleşme olmadı ama bizdende kopmadı hocam aynı şekilde ilişkimiz devam ediyor çok korkmayın. :)

Bence her ne kadar sahibi olasanızda onu doğasından ayırmanız etik bir davranış değil birçok kuş eş ister ve her ne kadar korksanızda bence bakabilirsiniz. Zaten 1 ayda büyüyorlar.
Sahibi sizseniz karar sizin ama destekledigim bir durum değil...
Ayrıca bilginize yanlış bilinenin aksine çoğu kuş eşi olduktan sonra konuşmayı unutmaz

Erkeğe bir dişi s3ctirin ilgiye devam edin hem o mutlu olsun hem siz

Benim dişim seçmedi eş ele alışık 10 kelimesi var kur yapıyo kızışmış fakat eş tutmuyor ne yapmalıyım

Benim dişim seçmedi eş ele alışık 10 kelimesi var kur yapıyo kızışmış fakat eş tutmuyor ne yapmalıyım
Dişi kızışmış da illa seçer kızamamış ise baskın bir erkekle yani kur yapan ve kafesine hakimiyet kurmuş bir erkekle ese atın erkek onu ikna eder

Dişi kızışmış da illa seçer kızamamış ise baskın bir erkekle yani kur yapan ve kafesine hakimiyet kurmuş bir erkekle ese atın erkek onu ikna eder

Çok özür dilerm dişim değil erkek kuşum yanına kızışıış 3-4 dişi aldım olmadı salmaya attım 3 gün kaldı hep tellerde duruyormuş

Çok özür dilerm dişim değil erkek kuşum yanına kızışıış 3-4 dişi aldım olmadı salmaya attım 3 gün kaldı hep tellerde duruyormuş
O zaman erkek size çok alışık ise eş seçmesi baya zor olur benimde bir kuşum böyle idi en son ısrarcı bir dişi yola getirdi şu an 3 yavrusu var hangi sehirdesiniz bilmiyorum ama bir üretici bulun orda deneyin zaten erkeği attığınız kafes de erkek yer değişikliği nedeni ile strese girip kendini kapatmış olabilir bence biraz daha deneyin illa ki bir eş seçer

O zaman erkek size çok alışık ise eş seçmesi baya zor olur benimde bir kuşum böyle idi en son ısrarcı bir dişi yola getirdi şu an 3 yavrusu var hangi sehirdesiniz bilmiyorum ama bir üretici bulun orda deneyin zaten erkeği attığınız kafes de erkek yer değişikliği nedeni ile strese girip kendini kapatmış olabilir bence biraz daha deneyin illa ki bir eş seçer

Abi adıyamandayım öğrenciyim herzamanda dişi alamıyorum aldığım yerlerde 1 tane kızışmış oluyor aldıktan sonrada eş tutmayınca sıkıntıya giriyorum

Abi adıyamandayım öğrenciyim herzamanda dişi alamıyorum aldığım yerlerde 1 tane kızışmış oluyor aldıktan sonrada eş tutmayınca sıkıntıya giriyorum
Işte orda bir üretici bulup eş tutana kadar değiştirmek gerekebilir yada şunu yap dişiyi al ayrı kafeslerde besle erkek dişiyi görsün ayrı kafeslerde besle erkek dişiyi gördükçe illa hareketlenir bu arada havuç ve mama ile destekleyin illaki faydası olur

Işte orda bir üretici bulup eş tutana kadar değiştirmek gerekebilir yada şunu yap dişiyi al ayrı kafeslerde besle erkek dişiyi görsün ayrı kafeslerde besle erkek dişiyi gördükçe illa hareketlenir bu arada havuç ve mama ile destekleyin illaki faydası olur

Tamam abş tekrar denicem

Erkeğin kafesde kızışmaya baslayip kur yapmaya başlayana kadar dişiyi yanına koyma erkek tam formunda iken yanına dişiyi at

Tamam abi erkek kafeste dişiyi görsün ikisinede S ve e takviyesi mama takviyesi yapıcam ikisife hazır olunca eşe atarım

Erkeğin kafesde kızışmaya baslayip kur yapmaya başlayana kadar dişiyi yanına koyma erkek tam formunda iken yanına dişiyi at

Bide abi mavi takımım var daha yavru almadım hiç onları ayırayım mı iyi anlaşıyolar herkes dinlendiriyo kuşları bende mi yapsam yada dişiyi bi 15 gün ayırıp kızıştırıp tekrar mı eşe atsam

Bide abi mavi takımım var daha yavru almadım hiç onları ayırayım mı iyi anlaşıyolar herkes dinlendiriyo kuşları bende mi yapsam yada dişiyi bi 15 gün ayırıp kızıştırıp tekrar mı eşe atsam
Yavru alinan kuslar dinlendirilir sen ayirma yapıp kizismasini sağlamalısın ayırma dene ama bu esnada kızıştırmak için havuç ve yumurta mamasını ihmal etme nijere yüklenme kuşlar tuy e girmesin