Karadeniz Pet

erkek dişiden korkuyor

• Konbuyu başlatan zekii
  • Başlangıç tarihi
Z

zekii

Guest
Bir çift muhabbet kuşum var. Yaklaşık 1 ay önce aldım ilk başlarda erkek sürekli kur yapıyordu ama dişi yanaşmıyordu.Şimdi tam tersi. Dişi yanaştıgında erkek biraz ilgilendikten sonra dişi yüksek sesle ötmeye başlıyor erkek ise kaçıyor. Dişi kanatları hafif açıp erkeğin yanında çöküyor erkek oylece duruyor. Dişide çıldırıyor resmen. Kafesin içinde uçmaya başlıyor . Anormal Bi durum varmı
Bu günlerde dişi iyice agresif davranmaya başladı erkek sürekli kur yapıyor dişiye yaklaştıgında dişi kovuyor ufak tefek kavgalar başladı. Sizce ayırmalımıyım. Acaba anlaşamıyorlarmı. Ne yapmalıyım?

QXrV3r.jpg

O21op0.jpg

W2M7Oq.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fotoğraf eklerseniz daha net bilgi alırsınız. Bence erkek henüz hazır değil kızışmamış dişide tam tersi çiftleşmek istiyor bu aralar erkeğe iyi bakın Nijer tohumu mama verin.

Kuşlarınız gayet güzel. Öncelikle plastik tünek yerine sağlam bir tahta tünek yerleştiriniz. Mama ve yemlerine Nijer katıp fazla rahatsız etmeyerek beklemenizi öneririm.

erkeğin yüzkarası:p
benim eski kuşa dişi bir eş almıştım önceden,dişiden korkup omuzuma saklanıyordu.dişide odada lambanın üerinden bize bakıyordu,sen kafese gelmeyecekmisin ozaman görürsün der gibi. :D sizin erkek kuşta aynı sanırım.:)

Kuşlarınız gayet güzel. Öncelikle plastik tünek yerine sağlam bir tahta tünek yerleştiriniz. Mama ve yemlerine Nijer katıp fazla rahatsız etmeyerek beklemenizi öneririm.

teşekkürler tavsiye için. Nijer veriyorum mamanın içeriği nasıl olmalı birde kuşlar çok urkek mesela yem verirken çok korkuyorlar alışmaları mümkün mü nasıl alıştıra bilirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:53 -->-> Daha önceki mesaj 23:30 --

Sizce ayırmalımıyım. Acaba anlaşamıyorlarmı. Ne yapmalıyım?

dişi kızgın çiftleşmek istiyor. arada bir birbirlerini kaşıma gibi hareketleri varsa mama verin bi kaç günde bir. eş degillerse sadece kavga gürültü varsa bır ay dıyorsunuz eş degıstırmede fayda var

Geri