Karadeniz Pet

Erkek kuş dişinşn üzerine çıkmıyoe

Himm anladım. Ya şimdi size gerçekçi konuşacağım. Yuvalık erkek tarafında kalsın dişiyi ayırın. Bir süre dinlensinler aslında çiftleşme bir dürtü yani iç güdüsel bir şey bir süre ayırıp dinlendirin mama ve besin takviyesi yapın tekrar birleştirip gozlemleyin. Eğer hala olmuyorsa bir seçenek daha var ama tehlikeli sanırım suni döllemede yapabilirsiniz iyi günler
Çok teşekkür ederim yardımınız için.dişi halen çiftleşmek istiyor bizimkisi üzerine çıkıyor ama bi tamamladığını göremedim :(
Suni döllenmeyi veterinerler yapar sanırım değil mi?nasıl yapılır?

Çok teşekkür ederim yardımınız için.dişi halen çiftleşmek istiyor bizimkisi üzerine çıkıyor ama bi tamamladığını göremedim :(
Bulunduğu tünek de önemli kafesinizin fotoğrafını atabilir misiniz? Suni dölleme zordur tavsiye etmiyorum ben profesyonel olmalısınız bunun için.

2818611F-EB19-4718-B2C5-74F022A115D6.jpeg
Bulunduğu tünek de önemli kafesinizin fotoğrafını atabilir misiniz? Suni dölleme zordur tavsiye etmiyorum ben profesyonel olmalısınız bunun için.
Ekteki gibi bir düzen var üstat

sorunu soyle topluca bir yazar mısınız. konuları okudukça beynim yandı :)

sorunu soyle topluca bir yazar mısınız. konuları okudukça beynim yandı :)
Selamlar üstat .haklısın vallahi :))
Temel sıkıntı ortalama 5 yıldır bende olan erkek kuşun çiftleşmeyi sanırım acemiliğimden tam anlamıyla bitirememesi.dişi önğnde çöküyor vs. Ama bizim ki üzerine çıkıp öpüp bırakıyor.geçen ay 6 tane yumurta yaptılar.boş çıktı hepsi.23. Günde altından aldım.2. Sorum da dişiyi bi süre ayırıp dinlendirsem mi,ya da yuvalığı çıkarsam mı?anladığım kadarıyla dişi yine yumurta yapmak istiyor.çiftleşmek için çöküyor.kanatlar düşük,sırt şiş ama boş olacak yine yumurtaları :(

Selamlar üstat .haklısın vallahi :))
Temel sıkıntı ortalama 5 yıldır bende olan erkek kuşun çiftleşmeyi sanırım acemiliğimden tam anlamıyla bitirememesi.dişi önğnde çöküyor vs. Ama bizim ki üzerine çıkıp öpüp bırakıyor.geçen ay 6 tane yumurta yaptılar.boş çıktı hepsi.23. Günde altından aldım.2. Sorum da dişiyi bi süre ayırıp dinlendirsem mi,ya da yuvalığı çıkarsam mı?anladığım kadarıyla dişi yine yumurta yapmak istiyor.çiftleşmek için çöküyor.kanatlar düşük,sırt şiş ama boş olacak yine yumurtaları :(

tekrar selamlar,

ayırma yontemini düşünmeniz bile cok saçma. eğer eşleşme olmuyorsa (dişi yatiyor diyorsunuz) ayırma yaplir. sizin sorun çok farklı

eğer genetik bi kisirlik falan yoksa döllenmeyi de çözerler emin olun. Tüneklerini kontrol edin, tüneklerde oynama, sallanma varsa hiç oynamayacak şekilde sabitlemenizi öneririm. zira bu gözden kaçan büyük bir sorundur.
döllenme problemlerinde (erkek veya dişi kaynaklı kısırlıklarda) SELENYUM gerekli fajkat selenyum kendi başına emilemediği için E vitamini ile birlikte kullanılmalıdır. döllenmede yumurta doluluğunu bu yüzden arttırır.

E ve S takviyeleri alarak;

1. hafta 6 gün E+S 1 gün dinlendir.
2. hafta 5 gün E+S 2 gün dinlendir
3. hafta 4gün E+S 3 gün dinlendir.
4. hafta 4gün E+S 3 gün dinlendir.

dinlendirme günlerinde de probiyotik verilebilir.

hafta da 3 gün mama verin.

üste çıkamama v.s.. bunları elbet aşar.

Çok teşekkür ederim üstat :))
Nekton E ve s vitaminlerinin siparişini vermiştim,geldiler.
Belirttiğiniz şekilde başlayacağım.
Umarım bizim erkek aşar bu durumu.baya konuşkan,oyunucu bir çek erkek.yavrusunu almayı çok istiyorum.dişi de aynı cins ve baya iyi anlaşıyorlar.hayırlısı artık :)

Yok pipet gibi internette var ama uyarmaliyim ki ani kalp krizi veuyum sorunu, sakat doğum gibi etkilerle karşılaşabilirsiniz ve Pet Shop çalışbulabilirler kuş üreticileri yapabilirler
En iyisi bu bunu kendilerinin yapmaları ama bilmiyorum. Siz yaparsanız sıkıntı olabilir

Yok pipet gibi internette var ama uyarmaliyim ki ani kalp krizi veuyum sorunu, sakat doğum gibi etkilerle karşılaşabilirsiniz ve Pet Shop çalışbulabilirler kuş üreticileri yapabilirler
En iyisi bu bunu kendilerinin yapmaları ama bilmiyorum. Siz yaparsanız sıkıntı olabilir
Sünni dölleme çok zor şartlar altında üretimi yapılamayan, yaşı çok geçmiş ve değerli kuşlarda uygulanır. Sağlıklı kuşlarda yumurta sonrası hep kaos. Sünni döllenmeyi aklınızdan cikartin

Venus_V4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sünni dölleme çok zor şartlar altında üretimi yapılamayan, yaşı çok geçmiş ve değerli kuşlarda uygulanır. Sağlıklı kuşlarda yumurta sonrası hep kaos. Sünni döllenmeyi aklınızdan cikartin

Venus_V4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aynen bende sakıncaları var diye biliyorum. Boşverin önemli olan sağlik

benim kuşta çiftleşmeyi bilmiyordu aynı seninki gibi ayağını atıyordu o şekilde kalıyorlardı 2 ay böyle oldu bu son 1 hafta içinde yeni yeni çiftleşmeye başladılar sizinkide ilerleyen zamanlarda çiftleşecektir.

Suni döllenme gibi sakıncalı şeyler önermeyin insanlara.kaba tabir olacak ama eşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak gibi.insanlar sakıncalı şeyler deneyebilir bilip bilmeden.büyük hayvanlarda olurda belki minicik kuş için çok iğrenç bir şey.zavallı orada korkuyor böyle acayip şeyler denemeyin.

Suni döllenme gibi sakıncalı şeyler önermeyin insanlara.kaba tabir olacak ama eşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak gibi.insanlar sakıncalı şeyler deneyebilir bilip bilmeden.büyük hayvanlarda olurda belki minicik kuş için çok iğrenç bir şey.zavallı orada korkuyor böyle acayip şeyler denemeyin.
Aynen yazdıktan sonra pişman oldum zaten

Üstatlar çok sağolun yorumlar için.
Kuşlarım evlatlarım gibi,asla sıkıntıya sokacak birşey yapmam:( bilmediğim yollara da girmem.umarım çiftleşecekler yakın zamanda yavruların fotolarını paylaşırım sizlerle :)) çom sağolun destekleriniz için.dişi yine yuva hazırlığında,kanatlar düştü,yumurta yapacak muhtemelen.umarım bu sefer bizim oğlan işi bitirecek :))