Karadeniz Pet

Erkek kuş yuvaya giriyor ama dişi girmiyor?

xXTRUCKXx

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşları yaklaşık 1ay önce aldım çift olarak aldım veren adam büyük ihtimalle yumurtlayacak dişi 2 3gündür yuvalıkdan çıkmıyor dedi ve gerçekten de ilk gün bakmak için gittiğimde 2.gün almak için gittiğimdede yuvalıkdaydı eve getirdim taktık yuvalık 2side hiç yuvalık yokmuş gibi davrandı ama 1hafta önce erkek kuş girdii içine içindeki tüm ufak saman parçalarını dışarı atmış sadece birkısmı yuvalığun birköşesine dik olarak yığmış erkek kuşu görüyorum yuvalıkda hep sorularıma gelice
1=neden erkek kuş giriyor dişi yuvanın kapısında bekliyoe
2=erkek kuşda yuva yaparmı
3=ben sadece sabah işe giderken 8gibi görüyorum neden akşamları görmüyorum
4=içinr baktığımda yeşil tüylerde gördüm dişinin rengi yeşil erkek mavi dişidde giriyormu demek
5=çöplerin birkısmını dışarı atması bir kısmını dik olarak yuvalığın çıkışa en uzak köşesine yığmaları yuva yapıldımı demek
6=bunlar herşey yolunda yumurta geliyormu demek?
Şimdid

Adamdaki yuvayla alsaydın ve içerdeki nesneleri dışarı ve yuvanın içini diziyorsa hazırlık yapiyo bence
Ve 1.5 mt yüksek yerde durması daha iyi ve sessiz ortam olması lazim

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kuşunuzu fazla rahatsız etmeyin bırakın ister dişi ister erkek hazırlar yuvayı normalde genelleme olarak dişiler hazırlıyor. zaten yuva içinde dişinin tüyleri varsa içini temizlemiş ve tüylerinden yuva yapıyor. Bu tür durumlarda takım alırken yuvalık ile beraber almak lazım mutlaka. ısrarla yuvalığa başka birşey koymayın bırakın istedi gibi düzenlesin...

kuşunuzu fazla rahatsız etmeyin bırakın ister dişi ister erkek hazırlar yuvayı normalde genelleme olarak dişiler hazırlıyor. zaten yuva içinde dişinin tüyleri varsa içini temizlemiş ve tüylerinden yuva yapıyor. Bu tür durumlarda takım alırken yuvalık ile beraber almak lazım mutlaka. ısrarla yuvalığa başka birşey koymayın bırakın istedi gibi düzenlesin...
Peki neden akşamları girmiyor sorularımın hepsini size zahmet cevaplarmısınız

2.yumurtayı yaptıktan sonra tamamen kuluçkaya yatar o zamana kadar dışarda vakit geçirebilir normaldir.

Geri