Karadeniz Pet

Erkek kuş yuvayla daha çok ilgileniyor

Mubişseverkişisi

Meraklı Üye
Daha hazırlık aşamasındalar samimiyetlerin de sorun yok ama dişiyi ikna edip geri tekrar eski duruma tekrar dönüyorlar erkek kuş yuvayı kemiriyor dişiyi ikna ederse dişi giriyor yuvada (2 3 dk duruyor geri gene dışarda (gün içinde birkaç kez) dişi yuvada kanatlarını çırpıyor ama yuvaya girip çıkan kemiren gene erkek oluyor (dişi yuvayı kemiren taraf olur diye biliyorum) dişi, erkek girmeden yuvaya girmediği zamanlar da oluyor bu durum da ne olur yavruları olsa dişi bakar mı yada dişi hiç yumurtlamayabilir mi?

Benim kuşlar da aynı durumda ben bi kaç kez bu konuyu açtım genel dönüt şu şekilde oldu:
Eğer dediğiniz gibi samimilerse öpüşme kaşıma vs. oluyorsa bunun olumlu olduğunu ama erkek daha dişiyi ikna sürecinde olduğu için zamana bırakmamı sabırlı olmamı söylediler yani anlaşma aşamalarını geçmişler sonuçta illaki dişi bir gün ister bence
Ayrıca dişi tüy döneminde ise istemiyor olabilir
Benim bildiklerim bu yönde cevap alamadığını görünce öğrendiklerimi yazayım dedim umarım yardımcı olabilmişimdir aynı durumdan muzdaribiz :)

Ayrıca yumurta maması havuç vitamin probiyotik kalamar kemiği vs. ihmal edilmemeli

Ayrıca yumurta maması havuç vitamin probiyotik kalamar kemiği vs. ihmal edilmemeli
eskiden oğlum kalamar kemiği yerdi şimdi hala var ikisi de yemiyor zaten erkek kuş yumurta yemiyor bir havuç verebiliyorum yumurtayı belki dişi yer diye koyucam çok çok teşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: cey
eskiden oğlum kalamar kemiği yerdi şimdi hala var ikisi de yemiyor zaten erkek kuş yumurta yemiyor bir havuç verebiliyorum yumurtayı belki dişi yer diye koyucam çok çok teşekkür ederim :)
Rİca ederiiim ne demek :) Zaten dişi hazır olmaya yakın kalamar kemiğini daha fazla tüketmeye çalışacaktır
Bizim dişi erkek gelmeden önce yumurta mamasını azıcık yiyip bırakırdı şimdi kavga ediyorlar ben yiycem diye :D Belki sizinkiler de sonradan yemeğe başlarlar siz yine de koyun belli aralıklarla
Mamanın içine neler koyuyorsunuz ben size tarif edeyim isterseniz