Karadeniz Pet

Erkek kuşda popoda şişlik

alse

Paylaşımcı Üye
erkek kuşda dün gece hiç birşey yokdu sabah baktığımda poposu bayağı bir şişdi 12 saatte böyle neden olabilirki

keyfi yerinde yem yiyor su içiyor dişi ile fingirdeşiyor herhangi bir durgunluk falan yok

tüylerini makasla ben kestim daha iyi görünebilmesi açısından

0qmYyo.jpg

4gbEGY.jpg

JYn0Qq.jpg

mP1Qoy.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:01 -->-> Daha önceki mesaj 13:47 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:07 -->-> Daha önceki mesaj 14:01 --
[MENTION]Serkan ERKAN[/MENTION]
@Levent ACAR
@Yusuf Kürşat AKKUŞ
@murat DEMİR11
@Atılım BUKAĞIKIRAN
@Muhammet ÇELİK
@Ercan YAŞAR
@Tevfik AKTUNÇ

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:09 -->-> Daha önceki mesaj 14:07 --

[MENTION]Serkan ERKAN[/MENTION]

Son düzenleme:
bunu bende biliyorumda bu birden bire oldu 12 saat içinde belkide daha az bir vakitte bu şekilde olması normal değil gibi

ilk önce ufak bir beze şişlik olur daha sonra büyür falan bu direk az bizamanda kocaman oldu

Geçmiş olsun.Birden bire bu boyuta ulaşması ilginç.Tümör veya yağ bezesi olduğu sanırım uzman kontrolü ile netleşir.İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur.

Geçmiş olsun. Bir günde bu kadar şişen bir ur felan görmedim. Dışkısı nasıl kabız mı acaba. En iyisi bir veterinere götürmek

@alse geçmiş olsun..
Nedir şu anda kuşun durumu ?
veteriner iltihap olmuş olabilir dedi ameliyat edersek masadan kalkmayabilir dedi görünüşe görede ağrısı sızısı yok dedi bende aldım geldim şuan aynen duruyor yem yiyor su içiyor durgunluk falan yok yerede inmiyor tünekte duruyor

Son düzenleme:
Tez zamanda iyileşir inşallah.
iyileşmesi için cerrahi müdahale gerek ama oda riskli bende riske girmedim bilmmiyorum ne olacak ilaç falanda dedi anti biyotik verebilirim ama dedi onunda işe yarayacağını sanmıyorum dedi yani riske gir ameliyat yaptır demeye getirdi ama dediğim gibi girmedim riske ne yapıcam bilmiyorum

Benim bildiğim bir ilaç yok. İltihapsa zaten kurutucu antibiyotik vermesi lazımdı. Neden işe yaramaz dedi anlamadım. Yani en azından insanlarda böyle.
bende anlamadım belkide kanatlılardan pek anlamıyormuydu neydi bir müddet bekliyeyim bakayım ne olacak

Yanılmıyorsam internette okumuştum birinin kuşunda böyle bir şey oluşmuş kuş kendisi patlatmış. Durumunun iyi olduğunu yazmıştı. İnşallah iyileşir. Ağrı sızı yapmıyor demekki kuşun keyfi yerinde olduğuna göre.

Son düzenleme:
Yanılmıyorsam internette okumuştum birinin kuşunda böyle bir şey oluşmuş kuş kendisi patlatmış. Durumunun iyi olduğunu yazmıştı. İnşallah iyileşir. Ağrı sızı yapmıyor demekki kuşun keyfi yerinde olduğuna göre.
ağrı sızı yok neşesi yerinde kabarma tabana inme yok yem yiyor su içiyor dışkısıda normal tek anormal olan şişlik

Ya bilmiyorum ama urdan ziyade genel bir şişkinlik var gibi. Dışkısı normal diyorsun ama sindirim problemi olabilir mi aceba :/

Ya bilmiyorum ama urdan ziyade genel bir şişkinlik var gibi. Dışkısı normal diyorsun ama sindirim problemi olabilir mi aceba :/
sindirim problemi olsa dışkısı normal olmazdı diye düşünüyorum dışkısı normal

Kemirdiği bir şey zararlıysa zehirliyse şişirmiş olabilir mi?

Geri