Karadeniz Pet

Erkek Kuşum Çok Durgun

Bence ağır gelir ama siz bilirsiniz.kuşun durgunluğu normal daha yeni ortama geldi.uçmadığı için fazla nefes nefese kalmış olabilir.benim kuşlarımda öyleydi.şimdi düzenli uçtukları için çabuk yorulmuyorlar.

Bebe bisküvisinde şeker ve tuz var. Her ikiside zararlı vermeyin. Diğer kısmı çok uygun. Ayrıca bisküviler mamayı çamur gibi yapar yemezler. Erkek ağzının tadını biliyormuş.

Kuşlarında insanlar gibi karakterleri vardır.Dişilerin de hareketlisi ve sakini,erkeklerin de hareketlisi ve sakini vardır.Bu onların ruhsal durumlarıdır.
Bende @Ayhan OTÇUOĞLU hocama katılıyorum şeker ve tuzlu hazır gıdalar kuşlar için zararlı. Çünkü her ikisi de işlenmiş ürünler...Meyve şekerinden zarar gelmez.Meyvelerden gelen şeker doğal halidir...Benim kuşlarım karışık şeyleri hiç yemiyorlar.Sade olarak havuç rendesi,marul,elma rendesi yiyorlar.

Tekrardan herkese merhaba arkadaşlar.
Süreci benimle birlikte bu başlık altında takip eden arkadaşlar süreci az çok biliyor. 2-3 haftalık bekleme süresinden sonra dişiye erkeğin kafesine attım, şuan 1-2 saat oldu. Dişi pek yabancılık çekmedi hatta şuan sürekli yuvayla uğraşıyor, yuvanın girişini gagalıyor ısırıyor, yuvaya girip çıkıyor. Birbirlerine gaga atıyorlar, ama ısırma tarzında değil vurma gibi bir şey. Şuan ne yapmam gerekiyor ? Sürece nasıl devam etmeliyim ?

Merhaba ben de yeni eş olmuş ve yumurta vermiş bir çift ile ilgilendiğim için son mesajına birbirleriyle ilgilenmeye başladıklarını söyleyebilirim. Yakında eğer (anlaşırlarsa) birbirlerinin kafalarını kaşırlar, kısık seste öterek birbirlerinin gagalarına vururlar. Sürekli rahatsız da etmemek lazım ama arkadaşlarımın da söylediği gibi dişi tamamı ile hazır görünüyor yuva ile de ilgileniyor. Umarım sağlıklı, güzel yavrular alırsın. Ben de pek çok konuda danışıyorum ve sağ olsunlar çok yardımcı oluyorlar. Yavru süreci heyecanlı ve ben de heyecanla bekliyorum. :)

Yuvaya girip çıkmaları güzel. Şimdi sadece bekleyin 3-4 hafta sürebiliyor yumurtlama. Yuva zeminini kazıma sesi geldikten bir hafta sonra genellikle yumurtluyorlar.

Tekrardan herkese merhaba arkadaşlar, konuyu takip eden arkadaşlar biliyorlar bilmeyenlerde mesajları okuyabilirler.
Sürece erkek kuşun değişimi ile devam ettim. Değişen erkek kuşun kafesini dişi kuşun yanına koyar koymaz onun tarafına gitmeye başladı. 2 güne erkeğin yanına dişi kuşumu attım. 3-4 gün gayet iyidiler öpüşmeler falan filan erkek sürekli dişinin peşinden koşuyordu. Şuan dişi sürekli yuva ile uğraşıyor ara sıra erkeğin yanına gidip normal şekilde gaga atıyor. Erkek pek ilgili değil dişiye. Süreç sizce normal mi gidiyor ?

Elimde 1 çift muhabbet kuşum daha oldu, kafesler birbirini görmemesi mi gerekiyor ? Ne tip bir yol izlemeliyim ?

Geri