Karadeniz Pet

erkek kuşum çiftleşmeyi bir türlü öğrenemedi. [ VİDEOLU]

Yuko1907

Yeni Üye
Değerli Hobidaşlar,
Geçen Hafta da kuşlarımın videosunu atmıştım ama tünek yeri uygun değildi ve değiştirdim. Artık kuyrukları tele değmiyor. Ama erkek kuşum hala tam olarak çiftleşemiyor. Ne yapmam lazım? Bu kuşun acemiliği geçmek bilmeyecek mi? :D Video link :

Erkek dişiden çekiniyor merak etme atlatır bu durumu inşaallah sağlıklı yavrular alırsın bu çiftten

erkegın acemılıgıde var ama bana dısı erkekden ırı oldugunu ıcın cıftlesmekde zorlanıor gıbı ızlenım bırakdı keske daha buyuk bır erkek esleseydınız dısınız cok guzel tam kızgın donemde uzuldum dısıye :D ınsallah sonunda dıledıgınız olurda yavrularınıza kavusursunuz

erkegın acemılıgıde var ama bana dısı erkekden ırı oldugunu ıcın cıftlesmekde zorlanıor gıbı ızlenım bırakdı keske daha buyuk bır erkek esleseydınız dısınız cok guzel tam kızgın donemde uzuldum dısıye :D ınsallah sonunda dıledıgınız olurda yavrularınıza kavusursunuz
Bu süreç geçici midir sizce. Yavru almayı çok istiyorum

Bu süreç geçici midir sizce. Yavru almayı çok istiyorum
bence gecıcıdır alısır erkek cok acemı benımde 6 aylık cıftlerım ılk cıftlesdıgı zaman erkek 3 4 kere dusdu ustunde durmayı basardıgındada dollemeyı beceremedı gene dusdu 2 3 derken sonra basardılar 6 yumurta yapdı 5ı doluydu fakat dısımde yumurta sıkısması olunca yumurtalardan kalkdı gec fark eddım yumurtalar sogumus ve bozulmusdu ınsallah bıdahakı kuluckayı beklıoruz dısım tekrar yuvada yatıor ınsallah yakındır yumurtamız darısı basınıza yumurta alayım dıorsun alınca cıksın dıorsun cıkınca yasasın dıorsun derdımız bıtmıyor :)

bence gecıcıdır alısır erkek cok acemı benımde 6 aylık cıftlerım ılk cıftlesdıgı zaman erkek 3 4 kere dusdu ustunde durmayı basardıgındada dollemeyı beceremedı gene dusdu 2 3 derken sonra basardılar 6 yumurta yapdı 5ı doluydu fakat dısımde yumurta sıkısması olunca yumurtalardan kalkdı gec fark eddım yumurtalar sogumus ve bozulmusdu ınsallah bıdahakı kuluckayı beklıoruz dısım tekrar yuvada yatıor ınsallah yakındır yumurtamız darısı basınıza yumurta alayım dıorsun alınca cıksın dıorsun cıkınca yasasın dıorsun derdımız bıtmıyor :)
Hadi inşallah bakalım. İnşallah bir an önce yumurtlar

Ne yapmaları gerektiği iç güdülerine kodlanmıştır. Ve gerekeni yapacaklardır. Siz gördüğünüzde veya görmediğinizde. Başarılı bir tek çiftleşme bütün tumurtaları dölleyebilir. Erkek bakımlıysa yumurtalar dolu çıkar endişelenmeyin. ( Protein , vitamin eksikliği yaşamıyorsa )

Ne yapmaları gerektiği iç güdülerine kodlanmıştır. Ve gerekeni yapacaklardır. Siz gördüğünüzde veya görmediğinizde. Başarılı bir tek çiftleşme bütün tumurtaları dölleyebilir. Erkek bakımlıysa yumurtalar dolu çıkar endişelenmeyin. ( Protein , vitamin eksikliği yaşamıyorsa )
Protein vitamin eksikliğini mama yaparak gideriyoruz dimi hocam?

Arkadaşlar gerekeni söylemişler, bir yem takviyesi de muhakkak kullanın. Mama harici, suyuna karıştırılan içinde E vitamini olanlardan. Hayırlı, sağlıklı üretimler.
Supravit kullanıyorum vitamin olarak suyuna karıştırıyorum

Saydıklarınızın hepsini 1 i hariç uyguluyorum. (Probiyotik) Bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz hocam.
Yaklaşık bir çay aşığı kuru mayayı suyuna karıştırarak uygulayabilirsiniz, tabi bunların hazır olanları da var; Diazym gibi markalar. Ancak ben kuru mayayı yeterli görüyorum ve daha doğal buluyorum. Suyu günlük tazeleyin yalnız.

@Sakuram hocam e vitamini demişsiniz önerdiğiniz Vitalisin içeriğinde var mıdır yoksa ek e vitamini içerikli ürünlerde kullanmalı mıyız

Geri