Karadeniz Pet

Erkek kuşum aşırı tüyde. Ne yapmalıyım?

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Başlıkta da belirttiğim gibi erkek kuşum aşırı tüyde. Tüyden rahat çıkması için ne yapmam lazım. Vitamin veriyorum ama hiçbir şekilde sebze yada meyve yemiyor. Kafese koyduğum da aşırı korkuyorlar hatta..

Resimi de bu..

Ekli dosyalar

• 20190611_211157.jpg
    20190611_211157.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 47
geçmiş olsun.. Yulaf ver kardeşim normal yemi kaldır Yulaf ver bence oda iyi gelir

Kaliteli bir B vitamini kullanın.Tüy dökümünde kafes ve kuşunuzun temizliğine dikkat edin.Suyunu günde üç dört kere tazeleyin ve yemini kabuklardan arındırın.

Çok teşekkür ederim bilgileriniz için ShahmarAzeGs, Melih.S59
Peki B vitamini marka olarak ne onerirsiniz. Ben Avisol B kullaniyorum. Sizce iyi bir marka midir?

Dönemseldir, telaş yapmayın. Taze meyve sebze vermeye devam edin yine de. Her çeşit yem bulunan kaliteli yem kullanın. (Ben vitakraft kullanıyorum.) Haftada bir banyoluk takabilirsiniz, rahatlatır.

Dönemseldir, telaş yapmayın. Taze meyve sebze vermeye devam edin yine de. Her çeşit yem bulunan kaliteli yem kullanın. (Ben vitakraft kullanıyorum.) Haftada bir banyoluk takabilirsiniz, rahatlatır.
Ama sebze ve meyve yemiyorlar. Asiri korkuyorlar hatta kafese koyduyumda. Sebze ve meyvenin iceriginde herhangi bir yem var midir acaba?

Banyo versenizde olur illa meyve sebzeye gerek yok

İçerikte vitamin ve mineral var. Kafese koymayın elinizle kuşlara uzatın. Tırtklamaya başlarlar.
Elimle de denedim korkuyorlar. Bende 1 cift daha var. Onlar cok.rahat kafesede assam yiyorlar, elimle de uzatsam yiyorlar. Ama bunlsr eve 1 - 1.5 ay once geldiklerinden korkuyorlar. Hicbir seye alistiramiyorum. Hergun sakince seviyorum ediyorum ama nafile. Bugun kafeslerine gaga tasi takayim.dedim. sakince konusa konusa onlarla takmaya calistim.ama kafesin alti ustune geldi. Surekli kafes icinde kacistilar. Asiri yabaniler. Kendime.nasil.alistiracagim bilmiyorum. Sebzr meyveye nasil alistiracagim onida bilmiyorum. Mama kabina incr ince dograsam kafeslerine taksam o sekilde yerler mi sizce?

Elimle de denedim korkuyorlar. Bende 1 cift daha var. Onlar cok.rahat kafesede assam yiyorlar, elimle de uzatsam yiyorlar. Ama bunlsr eve 1 - 1.5 ay once geldiklerinden korkuyorlar. Hicbir seye alistiramiyorum. Hergun sakince seviyorum ediyorum ama nafile. Bugun kafeslerine gaga tasi takayim.dedim. sakince konusa konusa onlarla takmaya calistim.ama kafesin alti ustune geldi. Surekli kafes icinde kacistilar. Asiri yabaniler. Kendime.nasil.alistiracagim bilmiyorum. Sebzr meyveye nasil alistiracagim onida bilmiyorum. Mama kabina incr ince dograsam kafeslerine taksam o sekilde yerler mi sizce?
Deneyebilirsiniz. Sabah yapın akşam kaldırın, bozulmasın.

Geri