Karadeniz Pet

erkek kuşum elime gelmiyor

Sedatmm21

Yeni Üye
kuşumu alalı 2 hafta oldu ve elimden yem yiyor dışarıya salınca kafama konabılıyor veya en yuksek yere cıkıyor ama elime hayatta gelmiyor cok nadir koluma geliyo parmagıma gelmıyo hemen ısırmaya geçiyor elimi böyle altına uzatınca sakkince ama beni biliyor ısırınca bende korkuyorum fakat hani bilmiyorum napcagımı abilerim ablalarım varsa yardım edebılcek burdan yardımınızı bekliyorum görüp okuyan herkesin yazmasını rica ediyorum diger konularda yazanlar bile az olmuş yada hiç cevap yok bu soruyu soranlardan zamanda geçmeden inşallah cevap alırım

Henüz erken. Tam güven sağlandığı zaman isteğiniz zaman gelir. Hatta internetten eğitim videolarını izlerseniz zamanla herşeyi yaptırırsınız.

Birden ele gelmez biraz zaman taniyin ilk once kafesin icinden ele gelmesini saglayin tam emin olduktan sonra ele gelir tabi herseyin ilaci zamann sabir ve ona ilginiz

kuşumu alalı 2 hafta oldu ve elimden yem yiyor dışarıya salınca kafama konabılıyor veya en yuksek yere cıkıyor ama elime hayatta gelmiyor cok nadir koluma geliyo parmagıma gelmıyo hemen ısırmaya geçiyor elimi böyle altına uzatınca sakkince ama beni biliyor ısırınca bende korkuyorum fakat hani bilmiyorum napcagımı abilerim ablalarım varsa yardım edebılcek burdan yardımınızı bekliyorum görüp okuyan herkesin yazmasını rica ediyorum diger konularda yazanlar bile az olmuş yada hiç cevap yok bu soruyu soranlardan zamanda geçmeden inşallah cevap alırım
petshopta kuşlar sürekli elle yakalandığından elden korkuyorlar bazısı zor alışıyor, eğer kuşunuz yavru değilse o zaman da zor alıştırırsınız

Telefonunuzdan konuşan kuş videoları açın. Ben hep öyle açtım o seslere geldi ilk başlarda. En ufak hareketimden ürkerdi elimdeyken. Simdi o elime yaslanıp uyuyor ben o sırada telefonla ugrasabiliyorum yani ellerimi hareket ettikçe korkmuyor. Sabırla avcunuza almadan kuş videolarıyla kandırın ve elinize geldiğinde de onun istemediği hiçbir şeyi yapmayın ilk baslarda..

merhaba arkadaşlar benim kuşum dışarıdan geldi, sesini duyup evin içine aldık. Kuşum araştırdığım kadarıyla en az 6aylık vardır diye düşünüyorum. Kafeste iken elime yem koyuyorum elime çıkıyor fakat parmağıma çıkmıyor. Ayağına yaklaştırıyorum göğsüne hafif ittiriyorum o zaman ısırıyor. Dışarı saldığımda da hep yüksek yerlere konuyor. Ancak kafesi ona yaklaştırıp üstüne atlamasını sağlıyorum daha sonra kafese girmesini bekliyorum elimle kafese koymam mümkün olmuyor. Tavsiyeleriniz nelerdir şimdiden teşekkürler..

Ekli dosyalar

• 20170718_154934.jpg
    20170718_154934.jpg
    629.7 KB · Görüntüleme: 41
merhaba arkadaşlar benim kuşum dışarıdan geldi, sesini duyup evin içine aldık. Kuşum araştırdığım kadarıyla en az 6aylık vardır diye düşünüyorum. Kafeste iken elime yem koyuyorum elime çıkıyor fakat parmağıma çıkmıyor. Ayağına yaklaştırıyorum göğsüne hafif ittiriyorum o zaman ısırıyor. Dışarı saldığımda da hep yüksek yerlere konuyor. Ancak kafesi ona yaklaştırıp üstüne atlamasını sağlıyorum daha sonra kafese girmesini bekliyorum elimle kafese koymam mümkün olmuyor. Tavsiyeleriniz nelerdir şimdiden teşekkürler..

Maşallah kuşunuz çok güzel sağlıkla besleyin. kuşunuz kafesin içindeyken elinizi sakince kafesten içeri sokup 10-15 dk kadar bekleyin. günde 2-3 defa tekrarlayın. elinizden zarar gelmeyeceğini anladığı vakit kendini güvende hissedip elinize gelicektir. Kesinlikle kuşu elle tutmaya çalışmayın.

Galiba salıncağında ayna var. Eğer öyleyse aynayı çıkartman sana alışması açısından daha iyi olacaktır.

Geri