Karadeniz Pet

Erkek kuşum erkek kuşa kur yapıyor

ismimname

Yeni Üye
Erkek ve dişi olmak üzere 1 çift muhabbet kuşum var ikisi de 1 yaşını doldurmuştur erkek dişiden hem yaş hem ırk olarak daha büyük yazdayken bunları bir kere çiftleşirken gördüm fakat dişi yumurta vermedi (galiba ilk çiftleşmeleri olduğundan döllenme tam gerçekleşemedi) yaz bitince birbirlerine ilgisini kaybettiler sanırım mevsimden kaynaklanıyor dün eğitme amaçlı annemle 1 aylık yavru erkek muhabbet kuşu aldık ve bu çiftle aynı kafese koyduk (bu güne kadar 30 dan fazla kuş değiştirdim sırf çiftleşme olmuyor diye) (bu çift yaklaşık 1 yıldır bizde ve yavru yok) 3.kuşu çiftin yanına koyarsak dişinin onu hırpalayacağını ve 3. bir kuş olacağından birbirleriyle ilgilenmeyeceklerini ve çiftleşme olmayacağını söyledim ama 2. bir kafesle uğraşamam dedi bu sabah uyanınca erkeği aşırı delirmiş bir şekilde yeni erkek kuşa kur yaparken buldum öpüyor, yem kusuyor, o nereye giderse oraya gidiyor, ayağını omzuna atıyor, kafasını aşağı yukarı sallayıp garip sesler çıkarıyor, az önce de üstüne çıkmıştı. yeni kuş gelince birden canlandı dişi ise bu ikisini tepkisiz bir şekilde izliyor cinsiyetleri farklı olabilir dersiniz diye kuşların üçününde fotoğrafını koyuyorum. Yavru kuşu ayırmalı mıyım? Yavru kuş bize alışsın çift olanlar ise yavru versin istiyorum ama tüy vb saçtıklarından annem 2.bir kafesi evde istemiyor dişi olan bazen yavru olana vuruyor ama şiddetli kavgaları yok yavru olan çoğunlukla uyuyor kaç saat oldu erkek olan hala kur yapıyor delirdi kafesin içinde. Yavru kuş gelmeden önce erkek dişiye kur yapınca bikaç kere erkeğe vurup çiftleşme için kuyruğunu kaldırıyordu kafeste yuvalık var ama dişi olan sadece kafese yaklaştığımızda bizden kaçmak için oraya giriyor onun dışında çok nadir girip bikaç saniye sonra çıkıyor annemi kuşları ayırmak için ikna edemiyorum ve sanırım dişi kuş yeni geleni kıskanıyor. arkada duranı yetişkin dişi, ön tünekte solda duranı erkek, erkeğin sağında duranı da yavru erkek diye biliyoruz bir yanlışlık olabilir mi? Bir de ırklarını söyleyebilirseniz çok sevinirim
IMG_20190128_153259.jpg
IMG_20190128_153101.jpg

IMG_20190128_150013.jpg
IMG_20190127_171112.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20190128_150015.jpg
    IMG_20190128_150015.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 9
İlki dişi ikinci erkek, yavru da erkek. Yavruyu ayırsanız iyi edersiniz. Kavga esnasında zarar görmesin ayrıca erkek kuş yavruyla çiftleşmeye çalışmasın.

Erkek yetişkin kuşunuzun gagası kavlak mı? Mantar başlangıcı olabilir troysd kremi gagasına sürün.

Geri