Karadeniz Pet

Erkek kuşum kızıştı

pitos

Yeni Üye
merhabalar herkese benim erkek muhabbet kuşum 8 aylık oldu tam bugun ve ellerime yem kusuyo herşeye kur yapıyo parmaklarıma saldırıyo sizce ne yapmalıyım dişi alırsam ilgisi azalır diye cokda istekli degilim ama tecrübelerinizi paylasmanızı istiyorum konusuyor bide simdiden tesekkürler

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Benim kuşum da erkek ve 6 aylık en az kaç aylık bir dişi kuş almalıyım.

her iki arkadaşıma (pitos, Olcays1) da tavsiyem en yakın zamanda dişileri almanız.. hiç bir canlı tek yaşamamalı...kızları almazsanız ellerinize kur yapmaya devam edecekler.. :) dişiler sorunludur.. dişi eşini kendi seçmezse sizin oğlanlar size elinizde kur yapmaya devam edecektir. boşa dişi almış olmamak için sizin oğlanları dişilerin seçmesi lazım.. hangi illerdesiniz bilmiyorum ama.. yerel üreticilerden sağlıklı dişi alın...
*erkek mubişlerin ilgisi dişi alınca size karşı azalmaz.. konuşuyorlarsa dişi geldi diye susmaz..
*yaşına uygun dişi alın

Dişi kuşu aldığınız gün kendi kusunuzu unutun arkadaşlar.

Hele de dişi ile anlaşırsa onun peşinden hiç ayrılmayacak sizin yüzünüze bile bakmayacak . Eşini koruma amaçlı size karşı saldırgan olacak . Anlaşamazlarsa kavga edecekler dişiler çok baskın kusunuzu öldürebilir bile . Hiç macera aramayın

Geri