Karadeniz Pet

Erkek kuşum yumurtalara zarar verir mi.?

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Benim dişi kuşum şuanda kuluçkada ve yumurtalarının bu ayın sonunda 1 ay olacak..Ama daha çıkmadılar..Zaten yumurtası var ve boş gibi yumurtalar..Bu ayın sonuna kadar bekleyip yumurtalar boşsa alıcam dişinin altından..Lakin erkek kuşum tekrar dişiyle bugün eşleşirken gördüm..Bu durumda dişi kuluçkada olduğundan erkek eşleşmek istediğinden yumurtalara zarar verir mi.?

Dişi yumurtaların boş olduğunu anlamış olacak ki çiftleşme eğilimine girmiş. Dişi istemeden çiftleşme olmaz. 2-3 gün daha bekleyin sonra alın yumurtaları yeni yumurta yapsın. Bu arada Selenyum Kalsiyum ve D vitamini de içeren Multivitamin ve Protein desteği verin. Bu şekilde ikinci ağız yumurtaların boş çıkma ihtimali azalacaktır.

Dişi yumurtaların boş olduğunu anlamış olacak ki çiftleşme eğilimine girmiş. Dişi istemeden çiftleşme olmaz. 2-3 gün daha bekleyin sonra alın yumurtaları yeni yumurta yapsın. Bu arada Selenyum Kalsiyum ve D vitamini de içeren Multivitamin ve Protein desteği verin. Bu şekilde ikinci ağız yumurtaların boş çıkma ihtimali azalacaktır.
Çok teşekkür ederım Selçuk bey..Sizde olmasanız ne yapacağım ben :) Ama bir tanesi dolu gibi gelmişti bana..Hmm dediğiniz o şeyle petshopda var mı.?Suyuna vitamin veriyorum ama yeterli midir ki.?

Protein için Perilla tohumu ve nijer tohumu da verebilirsiniz. abartmadan verin kilo yapabilir. Kullandığınız vitaminin markası ne ?

Protein için Perilla tohumu ve nijer tohumu da verebilirsiniz. abartmadan verin kilo yapabilir. Kullandığınız vitaminin markası ne ?
Nijer tohumu petshopdan aldığım mamanın içinde azcık da olsa var..Ama perillayı hiç duymamıştım..Daha öncede bundan kullanıyorum demiştim..Tam suluklarına 20 damla damlatıyorum..Daha önceki gönderdiğimde çok iyidi değil demiştiniz ama iş görürde demiştiniz..Bundan daha iyisi ne alabilirim mesela.?

Ekli dosyalar

• 20170608_200550.jpg
    20170608_200550.jpg
    679.2 KB · Görüntüleme: 13
Disi kusumlar erkek kusum bugun 5 kere eslestiler..Lakin diside hala 3.5 haftadir cikmayan kuluckada 4 yumurtasi var..Sanurim Selcuk beyin dedigi gibi yumurtalar bos..Yoksa disi neden tekrar eslesmek ister ki.?Normalde kusumun ilk kuluckasi 3-4 ay eslesip yumurtlamisti..Bu defa ne kadar surede ikinci kuluckasini yapar.?Yuvaliktaki o yumurtalari buyuknohtimal boslar ne zaman almaliyim.?Zira tekrar yumurtlarsa farketmeden ilk kuluckadaki yumurtalariyla karismasini istemem..Yanlislikla ikinci kuluckadakini de atmamak icin

Benim dişi kuşum şuanda kuluçkada ve yumurtalarının bu ayın sonunda 1 ay olacak..Ama daha çıkmadılar..Zaten yumurtası var ve boş gibi yumurtalar..Bu ayın sonuna kadar bekleyip yumurtalar boşsa alıcam dişinin altından..Lakin erkek kuşum tekrar dişiyle bugün eşleşirken gördüm..Bu durumda dişi kuluçkada olduğundan erkek eşleşmek istediğinden yumurtalara zarar verir mi.?
Benim de kuşlarım var ve yavruladilar erkek kuş zarar vermiyor merak etmeyin zaten dişi çoğu zaman yuvaya bile almıyor erkeği

Benim erkek kusumda yuvaya giriyor ama..Hatta bazi geceler disiyle yumurtalarin uzerinde geceyi geciriyoar
Erkek kuslar genelde sorumlu kuşlar oluyorlar yavru konusunda benim.dişi kuşum yedi yumurtasini ama erkek hic zarar vermedi çiftleşme isteginde de yavrulara ve yumurtalara dokunmadi meraklanmaniza gerek yok gibi ama yine de gozlemleyin içiniz rahat etsin

Erkek kuslar genelde sorumlu kuşlar oluyorlar yavru konusunda benim.dişi kuşum yedi yumurtasini ama erkek hic zarar vermedi çiftleşme isteginde de yavrulara ve yumurtalara dokunmadi meraklanmaniza gerek yok gibi ama yine de gozlemleyin içiniz rahat etsin
Tesekkir ederim bilgileriniz icin

Yumurtalar boş bildikleri için yeni kuluckaya hazirlaniyorlar

Selçuk Bey,kuslarim dunden beri persembe geceden beri eslesiyorlar..Bu durumda altinda ki yumurtalari bugun alayim mi.?Yoksa yumurtalari. Bi kac gun daha mi bekleyip alayim.?Bu arada ese duatukten sonra normalde kac gunde yada haftada tekrar yumurtlamasi lazim.?

İlk eşleşmeden 4-10 gün içinde yumurtlar. Yumurtaları teker teker kırıp kontrol ederek alın altından. Yeni yumurta gelirse eskileriyle karıştırabilirsiniz o kötü olur.

İlk eşleşmeden 4-10 gün içinde yumurtlar. Yumurtaları teker teker kırıp kontrol ederek alın altından. Yeni yumurta gelirse eskileriyle karıştırabilirsiniz o kötü olur.
Yumurtaları dediğiniz gibi aldım içinden..Dördüde boş du..3 boştu biri de oluşmuş ama çürümüştü..Şuanda dişide erkekde yuvanın içide..Yuvadan arada cıyak cıyak sesleri geliyor..Acaba yumurtalarımı arıyorlar..?

Geri