Karadeniz Pet

erkek kuşumun kızgınlığı geçmiyor

bszcn

Yeni Üye
1 yaşında erkek muhabbet kuşum var yaklaşık 3 aydır kızgın. geçmedi bir türlü. yuvasının üzerinde oynaması için merdiveni takılı onunla çiftleştiğini fark ettim. bildiğiniz boşalıyor. ne yapmam gerek? sabah çıkar çıkmaz merdivene sürtünmeye başlıyor, yem veriyor. yuvanın içinde de suluğuna ve zilli oyuncuğuna kur yapıp yem veriyor. merdiveni kaldırdım bu sefer de onu arıyor ne yapmam gerek bilenler yardımcı olursa iyi olur. dişi alamam şu an belki ilerde. merdiven olmayınca parmağıma elime falan kur yapıyor.

Yumurta ve havuç veriyorsanız vermeyin. Ayrıca elma vererek kızgınlığını azaltabilirsiniz. Buna ek olarak günlük duş da yaptırabilirsiniz.

teşekkür ederim. merdiveni takayım mı sizce
Herhangi bir fark olacağını düşünmüyorum. Arkadaşımın kuşu da tıpkı sizin kuşunuz gibi ve kur yapmayı geçin, çiftleşiyor bulduğu her şeyle fırsat oldukça. Oyuncakları çıkartıldığında sopalara, dışarıda dolaştığında ise yastıkların köşesine salça oluyor; kısacası kurtuluş yok. Merdiven kalsa da sorun olmaz bana göre, kızıştıracak yiyecekler ve yemler vermekten uzak durmanız yeterli olacaktır.

Bu kuşa istiyorsan elmayı damardan ver kızgınlığı geçmez. Artık bulduğu oyuncaklarla bile çiftleşiyor diyorsun. Kuşa böyle eziyet etmektense neden gidip eş almıyorsun?
Yavrularlarsa verecek biri yok benim de bakacak durumum ve vaktim yok hepsi özel ilgi istiyor o daha kötü olacak

Geri