Karadeniz Pet

Erkek kuşun dişiden küçük olması

lwyrchn

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar.. bende 7 aylık bir dişi kuş var. Kızıştigi için ona eş almak istedim. Ancak ne hikmetse petshop ve üreticilerde uygun yaşta bir erkek bulamadım ve 5 aylık civarı bir erkek aldım. Ancak küçük olduğu için pasif kalıyor. Sizce değişmeli miyim yoksa zamanla kızışır mı? Cevaplarınızı bekliyorum

[url=https://hizliresim.com/2OLvgO][/URL]

Aralarında kavga yoksa değiştirmeyin hem erkek hazır olana kadar birbirlerine alışırlar. Kafese yuvalık takın kalsın..

Aralarında kavga yoksa değiştirmeyin hem erkek hazır olana kadar birbirlerine alışırlar. Kafese yuvalık takın kalsın..

Üstadım aralarında kavga yok ancak erkek , dişiye karşı aşırı ürkek.. vermeye de kıyamıyorum.. ancak dişi de çiftleşmek istiyor..
Bu arada erkek tahmini kaç ay

Üstadım aralarında kavga yok ancak erkek , dişiye karşı aşırı ürkek.. vermeye de kıyamıyorum.. ancak dişi de çiftleşmek istiyor..
Bu arada erkek tahmini kaç ay
Şahsen görüşümdür ki bu erkek beş aylıktan küçük. Bunu ceresindeki yer yer beyazlıktan ve cinsiyet rengini ortaya koyamamasından anlayabiliriz. Şayet bu da cinsi olgunluğuna erişemediği anlamına gelir. Bu durumda dişinin gözüne zaten giremeyecek. Bu yüzden de ürkek kalacak. (Çiftleşmekte uygun gördüğü erkeği dişi seçer.) Ve dişiler genel olarak acımasızdır. Karakteriyle ters düşen herhangi bir kuş için görüşleri değişmez. Dövüyorsa hep döver. Seviyorsa hep sever o tarz bir şeydir işte.

Şahsen görüşümdür ki bu erkek beş aylıktan küçük. Bunu ceresindeki yer yer beyazlıktan ve cinsiyet rengini ortaya koyamamasından anlayabiliriz. Şayet bu da cinsi olgunluğuna erişemediği anlamına gelir. Bu durumda dişinin gözüne zaten giremeyecek. Bu yüzden de ürkek kalacak. (Çiftleşmekte uygun gördüğü erkeği dişi seçer.) Ve dişiler genel olarak acımasızdır. Karakteriyle ters düşen herhangi bir kuş için görüşleri değişmez. Dövüyorsa hep döver. Seviyorsa hep sever o tarz bir şeydir işte.
Ustacım teşekkürler yorumun için.. bugüne kadar hiç dövme işine gitmedi.. birbirlerini kaşıyorlar ara ara birbirlerine yem kusma olayı var.. ama erkek tünekte sürekli duruyor başka yaptığı bir şey yok.. siz ne önerirsiniz değiştirme konusunda

Şöyle düşünüyorum. Tabi sizde uygun görürseniz, erkeği ayırarak yaşının ilerlemesini bekleyebilirsiniz. Tabi bu durum dişinin yaşının da ilerlemesine sebebiyet verecek. Aralarında 4 ay olur eğer erkek 3 aylıksa bir erkek tam bir baskınlığı bir yaşında elde eder. Bence erkeğin büyümesini beklemek büyük bir zahmeti ve sabrı da beraberinde getirir. Ayırmadan da beklerseniz belki bir sonuç elde edebilirsiniz.

Öte yandan yeni bir erkek bulabilir. Aldığınız erkeğede kendi yaşına uygun bir dişi bulabilirsiniz. Ben en çok bunu öneririm. Erkeğin haraketsiz olması normaldir. Yani kafese dayalı bir baskınlığı yok. Ve yaşı oldukça küçük. Tercih size kalmış. Size uygun olanını diğer arkadaşlarında önerileriyle seçer ve uygularsınız.

Öte yandan yeni bir erkek bulabilir. Aldığınız erkeğede kendi yaşına uygun bir dişi bulabilirsiniz. Ben en çok bunu öneririm. Erkeğin haraketsiz olması normaldir. Yani kafese dayalı bir baskınlığı yok. Ve yaşı oldukça küçük. Tercih size kalmış. Size uygun olanını diğer arkadaşlarında önerileriyle seçer ve uygularsınız.
Teşekkür ediyorum ilginiz için.. biraz zamana bırakmaya karar verdim.. gerekirse ayırma yoluna gideyim.. evde beslediğim için sayıları fazla artiramiyorum.

Geri