Karadeniz Pet

erkek kus disi kusun yuvaya girmesine izin vermiyor

oncelikle merhaba arkadaslar abiler kuslarima 5 gundur yuvalik taktim rahat durmuyorlardi disinin baya ilgisi var yuvaya ama erkek nedense disi her girdiginde cikartiyor disi kusum kanatlari baya dustu zor ayakta duruyor gibi girebildigi zaman aninda giriyor ama erkek onu zorla cikariyor ben cozumunu erkegi ayri bir kafese koymakla buldum yanlismi yaptim acaba ? bu arada disi kusumun fotografini atiyimda yumurta var mi icinde ?

Zorla çıkarıyor derken erkeğin ötüş sesi kızgın bir tonda mı oluyor? Nasıl çıkarıyor. Erkek dişiyi dövmedikten sonra ayrı kafese koymanızı tavsiye etmem.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Erkeği sürekli ayrı kafeste tutmanız çok da sağlıklı olmaz ama dişinin yuvalığa girmesini engelliyorsa bir gün ayrı tutun sonra tekrar birleştirin, yine aynı harekete devam ederse yine ayırmalısınız. Bu şekilde devam edin. Gün aşırı yumurta maması yapın. Söyledikleriniz yumurta habercisi olabilir. Dikkatli olmalısınız, yumurtalar ziyan olmamalı ama aynı zamanda çiftleşmeleri de gerekebilir.

ben pek bisey anlamadim bir gun ayri tuttum yeni koydum eski kafesine opusup duruyorlar beraber 1 yilini doldurmuslar kuslarim kavga ettiklerini sanmiyorum ama erkegin niyeti ya ciftlesmek yada disiya yuvaya koydurtmamak ama sanki daha cok ciftlesmek istiyor erkek olani

Geri