Karadeniz Pet

ERKEK KUŞUM ÇİFTLEŞMEYİ BİLMİYOR [ VİDEOLU]

Yuko1907

Yeni Üye
Değerli Hobidaşlar.
1-2 hafta önce de aynı konudan muzdariptim. Erkek kuşum dişinin üzerine çıkıyor ama çiftleşmeyi gerçekleştiremiyor. Üzerinde dolaşıp duruyor. Dişi de öyle yatıyor. Daha önce de böyle bi konu açmıştım durum hala aynı. Erkeğin acemiliği söz konusu ve değişen hiç bir şey yok. Yardım edin Lütfen bu kuşlardan yavru almayı çok istiyorum. Bu da geçen hafta çektiğim video. Şu an da hala böyleler

Öncelikle kafesi değiştirin. Hayvanların sığmadığı apaçık görünüyor. Dişinin kuyruğunun neredeyse tamamı kafesin dışına çıkmış, bu durumda çiftleşmeleri mucize olur zaten. Erkeğin acemi olması gibi bir durum yok yani

Bu video 2 hafta önceki video. Ondan sonra tüneği kafesin enine yerleştirdim. Yani çiftleşmelerine mani olacak bir durum yok (kafes teli vs..). Dişi erkeğe göre biraz daha boyut olarak büyük. Bu bi sorun yaratıyor olabilir mi sizce? Yoksa erkek kuşum gerçekten çiftleşmeyi bilmiyor mu. Çünkü her seferinde böyle oluyor.

Değerli Hobidaşlar.
1-2 hafta önce de aynı konudan muzdariptim. Erkek kuşum dişinin üzerine çıkıyor ama çiftleşmeyi gerçekleştiremiyor. Üzerinde dolaşıp duruyor. Dişi de öyle yatıyor. Daha önce de böyle bi konu açmıştım durum hala aynı. Erkeğin acemiliği söz konusu ve değişen hiç bir şey yok. Yardım edin Lütfen bu kuşlardan yavru almayı çok istiyorum. Bu da geçen hafta çektiğim video. Şu an da hala böyleler
Aslında ben öyle kuşlar gördüm ve baktım ki, kafesleri ne kadar geniş olursa olsun gidiyor yine tellerin dibinde çiftleşiyorlardı :) Kısacası buna ikiside ayak uydurmalı, sanırım erkek ne yapacağını kestiremiyor alandan dolayı yoksa dişi için hava hoş. KAfesi değiştirmeniz işinize yarayabilir, ayrıca acelede etmeyin. Muhakkak öğrenecektir :)

20171223_003316.jpg

Şu anda kafes bu şekilde tünek tam ortada yani kuyruklarına tel falan gelmiyor engel olan bir şey yok.

Aslında ben öyle kuşlar gördüm ve baktım ki, kafesleri ne kadar geniş olursa olsun gidiyor yine tellerin dibinde çiftleşiyorlardı :) Kısacası buna ikiside ayak uydurmalı, sanırım erkek ne yapacağını kestiremiyor alandan dolayı yoksa dişi için hava hoş. KAfesi değiştirmeniz işinize yarayabilir, ayrıca acelede etmeyin. Muhakkak öğrenecektir :)
2 haftadır öğrensin diye bekliyorum ama üzerine çıkıp dolaşıp duruyor dişinin sırtında :D

Videoda erkek, dişinin üzerinde gayet güzel duruyor ama bir türlü sığamıyor, bu belli. Eğer yeterince geniş ortam bulursa çiftleşecektir.

Değerli Hobidaşlar.
Zaman kaybetmek istemiyorsanız kafesi bence de değiştirin çünkü rahat olmadıkları her hallerinden belli. Kafesi değiştirdikten sonra biraz sabredin mutlaka yavru alacaksınız aynı problem bende vardı kafesi değiştirdikten sonra düzeldi.