Karadeniz Pet

Erkek Kuşuma Yeni Eş Aldım.

Poyraz35

Yeni Üye
Merhabalar,

1.5 yaş civarındaki erkek kuşuma bugün yeni bi dişi aldım. Dişi 4-5 aylık sıkıntı olmaz yumurta alırsın dedi. Kuşumu kafesiyle götürdüm dişiyi bizim kafese attık anlaştılar gibi sadece biraz tedirgindi korkuyodu. Erkeğim ise sürekli kur yapıyo ilgi gösteriyo ama dişi de pek karşılık vermiyor. Yuvalık ta aldım hemen takmam gerekir mi? İlk defa çift kuşum oldu yardımcı olur musunuz acaba ne yapmam gerekir? Bunlar da vid. ve resimleri

https://www.youtube.com/watch?v=LKYXi6BmFzs&feature=youtu.be

http://i.hizliresim.com/DlYjM1.jpg

http://i.hizliresim.com/nAQ4mg.jpg

http://i.hizliresim.com/YvQoWz.jpg

http://i.hizliresim.com/DlYj3O.jpg

Son düzenleme:
aynı benim durumumda öyle kardeşim bende dışıyı yeni aldım erkek kur yapıyo ama dışı karşılık vermıyo .. bende zamana biraktım .. ... uzmanlar daha iyi bilirler ... ..... dışın çok küçük hayırlı olsun maşşalh yuvalık şimdi takmana gerek yok sanırım

Son düzenleme:
Dişiler nedense böyle bir burnu havalarda böyle bir tavırlar...

Çok tanıdık geldi :D

öncelikle hayırlı olsun dişi kuşun daha küçük zamana ihtiyacın olcak maşallah kuşlarınıza

Merhaba, hayirli olsun oncelikle... Bence erkek hazir kizismis yani, ama disinin daha zamani var gibi gorunuyor. Daha cabuk kizismasi ve gelismesi icin yumurta mamasi takviyesi mutlaka yap kardesim. Disi ortam yeni geldigi icin bir sure tedirgin olabilir. Ama alisacaktir zamanla. Tunekleri tahta tunek ile degistirebilirsin. Ayriv kafeste kalamr kemigi yok sanirim. Yem olarak ne kullaniyorsun? Yuvaligi bence hemen takma, disi biraz alissin ortama. Simdiden hayirli uretimler...

Yorumlarınız için tşk sağolun yumurta maması + nijer tohumu mu takviye yapıyım? Tünekleri tahtayla değiştirdim. Kalamer kemiği alıcam yuvalığı da söktüm.

Son düzenleme:
benimde tam tersi diş ayağını üstüne atıyor
erkek aldım 2-3 hafta oldu artık yavaş yavaş anlaşıyorlar ama senın baya büyük keşke yaşıt alsaydın

Dışı henüz küçük 8 - 9 aylık olsun öyle takarsın yuvalık. Şimdilik haftada bir mama hazırlasan yeter.

Yorumlarınız için tşk sağolun yumurta maması + nijer tohumu mu takviye yapıyım? Tünekleri tahtayla değiştirdim. Kalamer kemiği alıcam yuvalığı da söktüm.

Karisik yem alirsan zaten icinde nijer var. Extra eklemene hic gerek yok. Fzlasi kuslari tuye sokuyor. Yem olarak ne veriyorsun simdi? Yumurta mamasi cok iyi olur haftada 2 uc kere.

Karisik yem alirsan zaten icinde nijer var. Extra eklemene hic gerek yok. Fzlasi kuslari tuye sokuyor. Yem olarak ne veriyorsun simdi? Yumurta mamasi cok iyi olur haftada 2 uc kere.

Hocam bi marka almıştım karışık tı kavanoza boşalttım adını unuttum. Zaten bugün bitti ne marka yem alıyım? Ayrıca yumurta maması da alıyım? Suluğuna da deep multisol multivitamin ekliyorum 10 damla kadar.

Hocam bi marka almıştım karışık tı kavanoza boşalttım adını unuttum. Zaten bugün bitti ne marka yem alıyım? Ayrıca yumurta maması da alıyım? Suluğuna da deep multisol multivitamin ekliyorum 10 damla kadar.

Bence versele laga karisik yem al. Acik olarak bazi petshop larda satiliyor. Ben 1 kilo 7 tl ye almistim. Yumurta mamasi icin sitede cok tarif var ama en basit olani: Haslanmis yarim yumurta ve yarim havucu rendeletip icine 1 dilim tuzsuz etmek ufaliyorsun. Ben ayrica bebe buskivisi ve irmikte katiyorum kuru mamaya. Vitamini de haftada 2 kere yeterli deniyor. Tabi hergun sularinin hergun ya da gun asiri tazelenmesi de gerek. Aldigin disi yavru sayilir. Bu sayede onu da evcillestirebilirsin. Erkek zaten evcildi senin. Acelen yoksa yaz aylarinda insallah guzel yavrular alirsin kardesim. Masallah kuslarina

Bence versele laga karisik yem al. Acik olarak bazi petshop larda satiliyor. Ben 1 kilo 7 tl ye almistim. Yumurta mamasi icin sitede cok tarif var ama en basit olani: Haslanmis yarim yumurta ve yarim havucu rendeletip icine 1 dilim tuzsuz etmek ufaliyorsun. Ben ayrica bebe buskivisi ve irmikte katiyorum kuru mamaya. Vitamini de haftada 2 kere yeterli deniyor. Tabi hergun sularinin hergun ya da gun asiri tazelenmesi de gerek. Aldigin disi yavru sayilir. Bu sayede onu da evcillestirebilirsin. Erkek zaten evcildi senin. Acelen yoksa yaz aylarinda insallah guzel yavrular alirsin kardesim. Masallah kuslarina

Yarın bakıyım inş. bulurum versele laga yumurta mamasını da aynı gün içinde bitirmeleri mi lazım? 2 tane suluk var hergün yenilicek miyim suları arıtmadan dolduruyorum. En erken ne zaman yavru alırım? Şuan ikisi de tünekte yanyana duruyo bazen erkek kur yapıyo dişi pas vermiyo.

Yarın bakıyım inş. bulurum versele laga yumurta mamasını da aynı gün içinde bitirmeleri mi lazım? 2 tane suluk var hergün yenilicek miyim suları arıtmadan dolduruyorum. En erken ne zaman yavru alırım? Şuan ikisi de tünekte yanyana duruyo bazen erkek kur yapıyo dişi pas vermiyo.

Mamayi koyduktan 8 saat sonra aliyorsun. Sularini hergun olmasa bile gun asiri yenilersin. Senin disi daha yavru, ustalar daha iyi bilir ama yavru almakta acele ediyorsan, 1 yaslarinda hatta biraz geckin bir disi ile dha iyi eslesir bence. Cunku disi 5 aylik erkek 1.5 yasinda diyorsun. [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] ustam, sen ne dersin?

Son düzenleme:
Mamayi koyduktan 8 saat sonra aliyorsun. Sularini hergun olmasa bile gun asiri yenilersin. Senin disi daha yavru, ustalar daha iyi bilir ama yavru almakta acele ediyorsan, 1 yaslarinda hatta biraz geckin bir disi ile dha iyi eslesir bence. Cunku disi 5 aylik erkek 1.5 yasinda diyorsun. @Yusuf Kürşat AKKUŞ ustam, sen ne dersin?

Hocam dişiyi dışarı saldım daha uçamıyor yaşından mı yoksa kanadı mı kesik acaba? Direk kafese girmek istiyor kapıyı açık bırakıyorum erkek arada çıkıyo giriyo çıkınca dişi hemen ötmeye başlıyo.

Hocam dişiyi dışarı saldım daha uçamıyor yaşından mı yoksa kanadı mı kesik acaba? Direk kafese girmek istiyor kapıyı açık bırakıyorum erkek arada çıkıyo giriyo çıkınca dişi hemen ötmeye başlıyo.

Kuslari salma kardesim. Ozellikle disi simdi urkek, tedirgindir. Once kafese alissin.

Hayırlı olsun. Dişi daha ufak zaten yeni bir ortama alışma aşamasında streslidir. Erkek üreme dönemine girmiş fakat dişi için bu bence daha erken biraz beklemeniz gerekir. Yuvalığı bence şimdi takmayın ilerleyen zamanlarda takarsınız. Bonnie marka yem kullanıyorum tavsiye ederim meyve parçacıkları diye millete boyalı ekmek veriyorlar bu markada öyle bir problem yok.

Maşallah kuşlarınıza.En kısa zamanda yumurtalarını alırsınız İnşallah.

İyi dilekleriniz için çok tşk. Versele mi daha iyi bonnie mi hangi yemi kullanıyım?

Hakan Ustaya katılıyorum mamayi önüne günlük koy ayrıca bu dişi daha küçük epey bi zamanı var bu erkeğe gitmemiş yerinde olsam disiyi değiştirir daha büyük bir dişi alırdım

Geri