Karadeniz Pet

erkek muhabbet kuşu ısırma

Ertop

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar,yaklaşık 2 aylık erkek muhabbet kuşum var.şu anda tüy dökümünde.elimi kafes dışında gezdirirken ısırmaya çalışıyor,kafese soktuğumda ısırmaya çalışıyor.tabi hiç ısıramadı ondan hızlı davrandığım için.agresif bir şekilde değil tehdit edermiş gibi ısırmaya çalışıyor.elimden yem yemesede yere koyduğum yemi yiyor.o sırada elimden hiç korkmuyor.sizce nasıl bir yol izlemeliyim? kuşumu alalı 1 ay oldu.kafesini açtığımda arada sırada yakınlarıma geliyor.bir türlü alışamadık birbirimize.elime gelmese bile sevmek istiyorum.nasıl yapabilirim?

Erkek muhabbet kuslari yuvalarini aşırı sahipleniyorlar. Benimki de 8 aylik disardeyken tabagimdan pilav yiyip bardagimdan cay bile iciyo ama gel gorki o icerdeyken elimi kafese uzatinca elimi kevgire ceviriyo :D

Ilk once kafesteki oyuncaklari disari cikart kusunun tek ilgilenecegi sey sen olmalisin. Daha sonra elini kafesin icinde isaret parmagini tunek gibi beklet kusun senden zarar gelmeyecegini anlasin. En gec 1 haftaya kadar kusun eline konacak eger konmadiysa elin icerdeyken tunekleri de cikart illaki sana gelecektir. Elinden korkmadigi zaman yavasca parmaginin ucunda disari cikart kusun kendini ne kadar ozgur hissederse seninle o kadar iyi arkadas olur. Benim kusum geceleri benim boynumda uyuyor :D

Tavsiyeniz için teşekkür ederim,uygulayacağım :)

Hareketlerin cok yavas olsun kusun korkmasin umarim cok iyi dost olursunuz:D

Sen elini ısırmasına karşılık olarak kaçırırsan hayvan ısırmaya daha çok alışır bırak biraz kemirsin ısırarak seni ürkütemeyeceğini anlasın

Ergenliğe girdiği için ve öğrenim amaçlı olarak ısırıyor zamanla terk eder inşaallah

Geri