Karadeniz Pet

erkek muhabbet kuşu yumurtalara zarar verebilir mi

.

Hocam gözlemleyin bebişlere zarar verdiği gibi ayırın
Sağlıklı günler dilerim...

Hocam gözlemleyin bebişlere zarar verdiği gibi ayırın
Sağlıklı günler dilerim...

Ben okulda oluyorum annem babamda evde olmuyor ama şuan ki gözlemlerime göre baba önceden dışarda uyuyordu şimdi ise içerde bütün gece birlikte yattılar bence zarar gelmez ama yuvalık küçük geçerken üstüne basarlar farketmeden birde bebiş ses çıkarınca hemen yuvalığa atlıyor baba

Ben okulda oluyorum annem babamda evde olmuyor ama şuan ki gözlemlerime göre baba önceden dışarda uyuyordu şimdi ise içerde bütün gece birlikte yattılar bence zarar gelmez ama yuvalık küçük geçerken üstüne basarlar farketmeden birde bebiş ses çıkarınca hemen yuvalığa atlıyor baba
Hocam sorun olmaz ezmezler yavruyu ama aklım kalır diyorsanız ayırın.
Bence sorun olmaz ama siz bilirsiniz

Hocam sorun olmaz ezmezler yavruyu ama aklım kalır diyorsanız ayırın.
Bence sorun olmaz ama siz bilirsiniz

Bebişlerin resmini atayım
Birde annesinin yüz kısmı böyle yapışık yapışık dışkılardan dolayı herhalde nasıl geçer yüzündeki kaka izleri yıkamamız mı gerek kuşu sonra, bide yuvalığı benim temizleyecek cesaretim yok bir şey yapar yavrulara diye kafesin temizliğini nasıl halledebilirim

Ekli dosyalar

• 20190424_165943.jpg
    20190424_165943.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 41
Bebişlerin resmini atayım
Birde annesinin yüz kısmı böyle yapışık yapışık dışkılardan dolayı herhalde nasıl geçer yüzündeki kaka izleri yıkamamız mı gerek kuşu sonra, bide yuvalığı benim temizleyecek cesaretim yok bir şey yapar yavrulara diye kafesin temizliğini nasıl halledebilirim
Şu ana kadar yavru almam hiç kısmet olmadı fiile dökmedim ama bunu yapan akrabamı defalarca izledim kendisi ayakkabı kutusunun en üst kısmına delik açıyordu bir kaç tane altına biraz talaş koyup yavruları koyup sonra anneyi koyuyordu ( eldiven kullanın ayrıca delikler kuşların çıkamayacağı şekilde küçük) o sırada anne yavruların ve yumurtanın üstüne oturuyordu kendisi yuvalığı kafesi temizliyordu sonra yuvalığa talaş koyup yavruları yerleştiriyordu bu kadar. Ama ben şeyden korkuyorum dişi stresli ise yer değişikliğinden dolayı zarar veriri mi bilmiyorum ona sorduğumda böyle bir şeyle karşılaşmadığını hemen sinirlenmeyeceklerini söyledi ama bilemeyeceğim. Kuşunuzun sakin bir karakteri varsa sorun olmaz.

İlkinde nasıl bir durum oldu erkeğin yaptığı gayet normal çiftleşmeleride

Abi yavruları oldu benim kuşlarımın ilki 11 günlük diğeri 10 ,8 ve 6 ama bugün tekrardan çiftleştiler yeniden yavru yapsın istemiyorum bu öylesine bir çiftleşme mi yoksa gene mi yumurtlar babayı ayırmam mı gerek annesi bakar mı? Ayıracsksam erkekle birbirini görkeleri mi gerek

Senin bu anlattıklarını yapsınlar diye forumda takla atanlar var.. :)

Abi yumurtalar çıktı ilki 11 günlük diğeri 10, 8,6 diye gidiyorlar sorum şu kuşlarım tekrar çiftleştiler dünde bugünde tekrardan yumurta mı yapıcaklar yuvada ki bebeleri dışlarlar mı yada zarar gelir mi yumurtlsrsa altından almalı mıyım

Abi yavruları oldu benim kuşlarımın ilki 11 günlük diğeri 10 ,8 ve 6 ama bugün tekrardan çiftleştiler yeniden yavru yapsın istemiyorum bu öylesine bir çiftleşme mi yoksa gene mi yumurtlar babayı ayırmam mı gerek annesi bakar mı? Ayıracsksam erkekle birbirini görkeleri mi gerek
yumurtladıkça yumurtaları al yuva folluklu değilse mecbur temizlik yapmalısın merak etme sıkıntı olmaz hızlı bir şekilde yap talaş ekle ve bırak

Abi en büyüğü 22 günlük Olduda ne zaman yuvalıktan almam gerek yavruları 30-35 günlük iken mi
Bazı yavru 30 günlük bazı yavru 35 günlük yem kırıyor takipte kalacaksın kafeste gezeni yem kırarken gördünmü ayıracaksın maşaallah kuşlarınıza

Kardeşim erkeği ayırma gibi bi hataya düşme gayet iyiler anlattiklarina göre ki senin gibi olmak isteyen kaç insan var emin ol erkeği ayirinca dişi strese girip yavrulara zarar verebilir erkeğin yuvaya girmesi tamamen koruma iç güdüsü yada yumurtalari ısıtmak ıçın bence sen rahatsiz etme ve gerisini onlara birak pisman olmayacaksin