Karadeniz Pet

Erkek Muhabbet kuşumun dişiyle sorunu

Yahya Samet

Yeni Üye
Ben erkek muhabbet kuşumu 8 ay önce aldım güzel anlaştık kelimeler öğrettik vs. (yeşil cinsten) ama hastane işlerim olduğu için o sıralar (fizik tedavi) 3-4 saat eve gelemiyordum okulda var zaten 8-9 saat evde olmuyordum o sıralar. Benim diğer muhabbet kuşu besleyen arkadaşlarım vardı işte yalnızlıktan intihar edebilir falan demişlerdi. Bende o sıralar televizyonu açıp bırakıp tekrar gidip geliyodum ama ne olur ne olmaz diye yanına bir kuş aldım mavi cins erkek hiç anlaşamadılar fakat petshopda anlaşmış gibiydiler baya kavgalar oldu işte ben ilk kuşumu severken o falan geliyodu araya kafes içi kavgalar vs. oluyordu sonra verdik onu onun yerine dişi aldık yavru anlaştılar petshopdaki abi alabilirsiniz anlaştılar dedi. (Bu arada erkek kuşum çok sadık bana) aldık iyi güzel oldu ama şimdi bendende korkuyor dişi olan tabi daha yavru ve ele alıştıramadım ama erkek olan elime çok çok alıştı bi kaç gün sonra saldık beraber bunları benim anlamadığım taraf normalde dişi kovalar fakat erkek bunu kovalıyodu neyse bunları bi odada yalnız bıraktım iyice alışsınlar diye ardından suyunu,yemini doldururken falan salıyodum çünkü değiştirmeye çalışırken engel oluyorlar her neyse salıyorum erkek yine elime koşuyor hep uçuyor falan dişi olan kafesine üstüne gitmeye çalışıyor aramızda 75 cm civarı mesafe var erkek kuşum elimle ilgilenirken o dişi kuşu duyduğu anda geliyor onu kovuyor ordan sonra gelip tekrar seviyor falan ama acaba vermelimiyim tekmi kalmalı kuş yaz tatilide geliyor işim olmayacak çok ilgilenirim ama sizce ayırmak doğrumu olur ne yapmalıyım. (çok uzun oldu ama düzgün bir yorum çıkmasını istiyorum)

Bu eş kuşlarda olan bir durumdur.Sakincali değil-dir. Yaralanma kanama gibi vs durum gorulurse kavgalarda ayirmaniz en dogrusudur ama boyle bir durumda alisirlar..

peki yavru bir kuş ortalama kaç yaşında çiftleşme dönemine hazır olur

Geri