Karadeniz Pet

erkek muhabbet kuşu eşi olmadan problemsiz yaşar mı

aslı85

Yeni Üye
merhabalar. 1 yaşında erkek muhabbet kusum var. yanina bir eş almam şart mi? buaralar ciftleşme isteğinden kusuyor ve agresif. yani eş olmadanda sıkıntısız yasarmi, bu donemi geçicimi?

Eş alıp almamak size kalmış. Buradan oturduğumuz yerden rahat rahat yazarak sizin sorumluluğunuzu, belki de sıkıntı çekecek şekilde, artırma hakkımız yok. Ben sadece kendi düşüncemi söyleyeyim: Eş almaz iseniz çifleşme ve neslini devam ettirme ihtiyacını karşılayamamış olacak. Ancak tek başına da hayatını devam ettirebilir. Dönem dönem çiftleşme isteğini belli edecek şekilde agresif olabilir.

Benimde tek beslediğim erkek kuşum var bahsettiğin tüm hareketleri sergiliyor hatta dahası salıncağı ayağıyla tutup tünek üstünde çiftleşmeye çalışırcasına hareketler yapıyor elimde çift kuşlarım vsde var ama eğitimli olduğu için erkek kuşumun yanına başka kuş koymuyorum ayrı odada bakıyorum. Çiftleşmek her canlının doğasında vardır bu unutulmamalı ama yanına eş alırsanız size olan ilgisi kalmayacaktır. Karar sizin

Eş alıp almamak size kalmış. Buradan oturduğumuz yerden rahat rahat yazarak sizin sorumluluğunuzu, belki de sıkıntı çekecek şekilde, artırma hakkımız yok. Ben sadece kendi düşüncemi söyleyeyim: Eş almaz iseniz çifleşme ve neslini devam ettirme ihtiyacını karşılayamamış olacak. Ancak tek başına da hayatını devam ettirebilir. Dönem dönem çiftleşme isteğini belli edecek şekilde agresif olabilir.

cok tesekkurler. yogun calistigim icin yavrularin sorumlulugunu alamamaktan korkuyorum. ama bu sekildede cok uzucu. zor bir karar. bur sure daha beklemek en iyisi sanirim :)

boncuk cok guzel konusuyor bizlere cok ilgili. acikcasi sizinde dediginiz gibi ilgisinin azalmasindan korkuyorum. birde ileride yavrularin sorumluluguda var tabi :/

boncuk cok guzel konusuyor bizlere cok ilgili. acikcasi sizinde dediginiz gibi ilgisinin azalmasindan korkuyorum. birde ileride yavrularin sorumluluguda var tabi :/
Yavru bakmakta büyük sorumluluktur tabiki her gün maması temizliği anne besliyor mu beslemiyor mu takibi. Bu sorumluluğu alamayacağınızı düşünüyorsanız çift almamamak daha mantıklı. Çıkan yavruların hasta olmasından ölmesindense evdeki alışkın kuşunuz tek yaşasın daha iyi. Zaten size alışkın olduğu için siz onunka ilgilenip vakit geçirdiğiniz takdirde yalnızlık çekmeyecektir

Geri