Karadeniz Pet

erkek muhabbet kuşu yumurtalara zarar verebilir mi

erayc2003

Yeni Üye
Merhabalar, muhabbet kuşum dün yumurtladı bugünse ikinciyi yumurtladı sorum şu erkek kuş sürekli yuvalığın önüne gidiyor ve dişiye kur yapıyor kafasını içeri uzatıyor dişiyi dışarı çıkartıyor ve ayrıca her sabah sürekli çiftleşiyorlar bi sıkıntı yaratır mı erkek yumurtaları kıra bilir mi ne yapmam lazım dişinin 2.kuluçkası ilkinde maalesef acı bir durum yaşadım bu böyle olsun istemiyorum yardımlarınızı bekliyorum

İlkinde nasıl bir durum oldu erkeğin yaptığı gayet normal çiftleşmeleride

İlkinde nasıl bir durum oldu erkeğin yaptığı gayet normal çiftleşmeleride

Abi yumurtalardan iksi çıkmıştı sonra erkek olan kuşum galiba dişiyi kıskandı ve yavruları öldürdü sonra birkaç ay sonra tekrar çiftleştiler bu sefer dişi erkeğin kafasını, gözünün etrafını kanatmış, yolmuş. Gagasının alt kısmını kırmış benim erkek de şoka girmiş ayakları kitlenmişti canım benim sonra 2 ay sonra da yeni erkek ile eş tutturduk tuttuktan 4-5 gün sonra çiftleştiler her sabah kaç gündür sürekli çiftleşiyorlar yumurtalara zarar versin istemiyorum bu yüzden

Abi birde yuvalığa atlayıp duruyor erkek ayırsam mı kırılacak yumurtalar yuvalık biraz küçük ikisi için

Zarar verebilirler yumurtanın dolu olduğunu düşünüyorsanız erkeği ayırın. Eğer şu an ortada yumurta yoksa sahte bir yumurta alıp deneyebilirsiniz , gözlemleyin eğer yumurtayla uğraşıyorsa kırmaya çalışıyordur.

Zarar verebilirler yumurtanın dolu olduğunu düşünüyorsanız erkeği ayırın. Eğer şu an ortada yumurta yoksa sahte bir yumurta alıp deneyebilirsiniz , gözlemleyin eğer yumurtayla uğraşıyorsa kırmaya çalışıyordur.

Bana yumurtalara uğraşıyor gibi gelmedi sadece dişinin yanına gidiyor dişi erkeği kaşıyor öpücük sesi yuvaya gagasını vurma sesi geliyor kırmak isteseydi dişi çıktığında yuvadan erkek yuvaya gidip kırardı herhalde

Bana yumurtalara uğraşıyor gibi gelmedi sadece dişinin yanına gidiyor dişi erkeği kaşıyor öpücük sesi yuvaya gagasını vurma sesi geliyor kırmak isteseydi dişi çıktığında yuvadan erkek yuvaya gidip kırardı herhalde
Aynen öyle olurdu sorun yok o zaman kırmaz umarım

Yuvada talaş varsa sıkıntı olmaz zamanla erkek bu huyunu azaltır ilk erkek için üzüldüm yaptığına da yapılana da

Yuvada talaş varsa sıkıntı olmaz zamanla erkek bu huyunu azaltır ilk erkek için üzüldüm yaptığına da yapılana da

Talaş var yuvada bide bir şey farkettim erkek biz kafesin yanından geçince içeri giriyor delikten bize bakıyor koruma içgüdüsü galiba resim bırakayım
35910
35909

Ekli dosyalar

• 20190330_095129.jpg
    20190330_095129.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 8
  • 20190330_095140.jpg
    20190330_095140.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 8
Erkek çok tatlıymış.bence kendi hallerine bırakın en azından deneyim kazanmış olurlar.

Erkek korkuyor sizden bu nedenle atlıyor bence kuluçka süresinde kafese yaklaşmayın

15 inden itibaren çıkarlar inşaallah

Belli olmaz kuluçkada ki çiftler çiftleşebilirde

Abi birde erkeği ayırmak gerekir mi yavrular çıkınca, üretici abi yavrular çıktıktan 2 hafta sonra erkeği ayırın dedi. Sen nasıl yapıyorsun
Takip ediyorum eğer dişi erkeği kuluçkadayken dövmek için kovalıyorsa veya tartaklıyorsa ayırıyorum. Ancak bu küçük ihtimal. Direkt erkek ayrılmaz beraber büyütürler

Takip ediyorum eğer dişi erkeği kuluçkadayken dövmek için kovalıyorsa veya tartaklıyorsa ayırıyorum. Ancak bu küçük ihtimal. Direkt erkek ayrılmaz beraber büyütürler

Abi bugün bebiş çıkmadı da çıkması için kaç gün zaman tanımalıyım bide yumurta kontrolü yapmadım dişi atar yumurtaları diye