Karadeniz Pet

Erkek muhabbet kuşum 20 gündür son ses bağırıyor

Pınarates61

Yeni Üye
20 gun oldu artik sinir hastasi olcam hic susmuyo her dedigi oluyo niye boyle yapiyo

Oncelikle sakin olun :) kusunuz kac aylik yada kac yasinda. Surekli mi bagiriyor

Aynı durum benim kuşumda da var. 1 yaşında o da. Çiftleşmek istiyor bu nedenle sesini yüksektebildiği kadar yükseltiyor

Bir cok sebebi olabilir. Sizden ilgi bekliyordur. kafesten cikmak icin yapabilir. Ciflesme de bir secenek ama yanina aldiginiz esi begenmemis olabilir. Benim erkek kusta cok bagiriyor surekli cirilti halinde. Esi var yavrusu oldu yumurtasi var hala bagiriyor hala bagiriyor yani :) onu da oyle kabullendim artik. Benimki gibi bagirmak hosuna gidiyor galiba

Bir cok sebebi olabilir. Sizden ilgi bekliyordur. kafesten cikmak icin yapabilir. Ciflesme de bir secenek ama yanina aldiginiz esi begenmemis olabilir. Benim erkek kusta cok bagiriyor surekli cirilti halinde. Esi var yavrusu oldu yumurtasi var hala bagiriyor hala bagiriyor yani :) onu da oyle kabullendim artik. Benimki gibi bagirmak hosuna gidiyor galiba
I
Gercekten dayanilmaz sekilde her istedigini yapiyoruz kafeste yasamiyo

Bide benimkini görün son ses bagiriyor Allahtan sneinki 20 gün ben 4 aydır bunu çekiyorum eşi de var ama kedim olduğundan çok ilgilenemiyorum kafesten de cikariyiruz kediyle oynuyolar ama hep bagiriyo ‍♀️

Bide benimkini görün son ses bagiriyor Allahtan sneinki 20 gün ben 4 aydır bunu çekiyorum eşi de var ama kedim olduğundan çok ilgilenemiyorum kafesten de cikariyiruz kediyle oynuyolar ama hep bagiriyo ‍♀️
Ne yapicami sasirdim her istedigini yapiyoruz ilgileniyoruz korkacagi bisey yok

tavsiyem büyük kafes benim kuşum küçük kafesteydi hep çıkmak için bağırıyordu büyük aldım rahat çıktı mı aynı odadaysak geri giriyor oda değiştiriyorum benle oynuyor

Benim erkek bazen sabahları aşırı öter ya da gün içinde. Kuş olduğunu bilerek aldım ama hiç durmadan cırlama şeklinde ses çıkarınca dayanılmaz oluyor. Ailem de rahatsız oluyor. Bu gibi durumlarda bağırmaya başlayınca kuvvetli bir ŞŞŞT yapıyorum. Çoğu zaman susuyor. Sizde işe yarar mı bilemem ama bi deneyin. Aptal değil bu kuşlar. Bağırdığında yapacağınız bir uyarı ya da dışarıdaysa kafese koyma gibi zararsız cezalar susmasını sağlayabilir. Zarar vermeden istikrarlı bir şekilde yapılan bu tür uygulamalar bence engeller. Sonuçta bunlar da bi eğitimdir.

Geri