Karadeniz Pet

Erkek yavru muhabbet kuşunda parazit

Gülben Özel

Yeni Üye
c808777045a4309c54a2ebfaee9dc163.jpg

Merhaba arkadaşlar
05.01.2021 de bir muhabbet kuşu aldım ismini ıce koydum 3-4 gün sonra çok fazla kaşınmaya başladı onun dışında problemi yok çok çabuk alıştı üstümden inmiyor oyun oynamayı da seviyor 11.01.2021 akşamında elimdeyken farkettim sırtındaki tüyler yok koparmış hemen veterinere götürdüm herbio avispray ve immuvit toz vitamin verdi 12.01.2021 de tekrar başka bir veteriner arkadaşa danıştım durumu anlattım muhtemel parazit var dedi ve yaraları için silvezin krem verdi kremini de çok rahat uyguladım bir sıkıntı yaşamadım bu durumu yaşayan başka arkadaşlar ne önerirsiniz daha çabuk geçmesi için oğlumun canının acımaması için başka neler yapabilirm
Fotoğraf ta görülen sadece küçük bir kısmı sırt ve ense kısmı ve kanat dipleri de bu şekilde sırtında baş parmak basmalık kadar bir yer mevcut

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bence herhangi bir sprey kullanmayın onlar oldukça zararlı..Kafesi ve ekipmanları sirkeli su ile düzenli temizleyebilirsiniz.Kafes tabanına kağıt havlu koyarak hem dışkı hem parazit kontrolü sağlayabilirsiniz.Ayrıca muhabbet kuşunuza da sirkeli su ile fıs fıs yapabilirsiniz gözüne gelmemesi kaydı ile..

Bence herhangi bir sprey kullanmayın onlar oldukça zararlı..Kafesi ve ekipmanları sirkeli su ile düzenli temizleyebilirsiniz.Kafes tabanına kağıt havlu koyarak hem dışkı hem parazit kontrolü sağlayabilirsiniz.Ayrıca muhabbet kuşunuza da sirkeli su ile fıs fıs yapabilirsiniz gözüne gelmemesi kaydı ile..

Teşekkür ederim
Sirkeli su yaralarını daha çok acıtmazmı

Muhabbet kuşları tüyleriyle çok oynayan canlılar parazit takibini yapın şayet kağıt havluya düşmezse gece yaptığı dışkılar sabitse parazitten şüphelenmenize gerek kalmaz.Sirkeli suyuda fıs fıs ile az az :)

Muhabbet kuşları tüyleriyle çok oynayan canlılar parazit takibini yapın şayet kağıt havluya düşmezse gece yaptığı dışkılar sabitse parazitten şüphelenmenize gerek kalmaz.Sirkeli suyuda fıs fıs ile az az :)

Teşekkür ederim[emoji120][emoji120]

Sirkeli su ölçümünü nasıl yapmalıyım acaba bir bardak suya göre?[emoji120]

Bir bardak suya 3-4 damla yeterli olur bence çünkü sirke keskin bir de elma sirkesi olursa daha iyi olur.

Aslında iki damla yeterli olabilir biraz araştırma yaptımda :) insanlar banyoluklarına 3-4 damla koyuyormuş.Bir su bardağına 2 damla daha uygun gibi..

Geri