Karadeniz Pet

erkekte iş yok

1m1ehmet

Yeni Üye
arkadaşlar dişi kuş gelip gelip erkek kuşun önüne egiliyo iki büklüm oluyo hayvancagız ama erkek bi türlü üstüne çıkmıyo normaldede çok iyi anlaşıyolar sürekli öpüşüyorlar neden çiftleşmiyorlar anlam veremedim varmı bi tavsiyesi olan acaba

Acemilik çekiyordur düşe kalka alışacak merak etmeyin sadece sabırla bekleyin hayırlı üretimler..Birde mama verin Kuşlarınıza Haftada 2 defa en az

mama veriyorum ama pek beceremiyorum kıvamanı heralde o yüzden pek yanaşmıyorlar

Aslında göz kararı yapabilirsiniz kuş sayınıza göre biraz eksik biraz fazla kokudan yemiyorda olabilir kokusu için tarçın serpin üzerine ama haktardan alın tarçını kaliteli ve saf olsun derim ozman yiyebilir birde onların göreceği yere koyun mamayı aşağılara değil daha çabuk alışır öyle hayırlı üretimler olsun

eyw kardeşim çok tşk ederim deniycem inş

O iş büyük ihtimal olur zamanla merak etmeyin. Maşaallah kuşlarınıza

Bu gün fark ettim aslında kuşların maması ne cıvık nede kuru olmalı yani rendelerken en küçükten rendelerseniz rendelenmemiş gibi olur havuç (yapışır birbirine) o yüzden rendeyi orta bölümünden rendeleyin :) ben bu gün yaptım miss gibi oldu ve 1 kapın yarısını bitirdiler normalde 3-5 tane alır bırakırdı :)

benimkilerde biraz yedi bugün yemleri felanda kaldırdım bi kaç saatligine biraz mecburi kıldım yani :D

3 aydır eş tutmuş olan çiftimde erkek isteyip dişi istemeyince tek yalnız olan dişimin burnunun kızarmaya başladığını tördüm normalde erkekle hiç anlaşamazlardı. Erkekle bi anlaştılar ki erkek yanına geldiğinde kuyruğunu kaldırır oldu. Gel diye davetye yolluyordu ama erkek kendi kendine kur yapmaya devam etti. Şimdi erkek dişiye alıştı bu sefer dişi izin vermiyor. Ben bu muhabbetlerin dilini anlayamadm arkadaş :)) hazır çiftte gitti fukara damızlık yeşilim var isteyen olursa maraştan vereyim baya dolgun. Yerliyle daha büyük bir kuşun kırması olabilr irice biraz.

dwqdqwdqwxaxasqwxqwxq

Son düzenleme:
Yem farklı bir şey mama başka bir şey ;) Bu nedenle yem varken mamayı takın ;)

tamam hallettim zaten yiyolar mamayı sıkıntı kalmadı tarçın atınca sevdiler :D

Geri