Karadeniz Pet

Erkekteki Acemilik

muhabbetçi

Paylaşımcı Üye
Selam olsun tüm foruma benim yavruluktan büyüttüğüm muhabbet kuşlarımı eşe atmıştım Erkek sürekli kur yapıyordu az önce dişi kuyruğu kaldırdı erkek üstüne çıktı fakat ikisi beraber tünekten düştüler ikisininde ilk deneyimi sizce erkekteki bu acemilik ne zaman gider ?

O belli olmaz bende var birtane öyle. Salmada o kadar görüyor çiftlesenleri henüz ne yapacağını bilmiyor. Dişinin üstüne çıkıyor bi sağa dönüyor bi sola öyle tünekte bekler gibi bekliyor üstünde. Çiftler 2. Kuluçkaya başladı bunun eş tutuğu kuşla gelip başka erkekler çiftlesti bu yavrulara baktı. Bende halen sabırla bekliyorum düzelir diye.

Tuneklerinizin tahta ve sabit olmasi, denge saglamayi kolaylastirir. Deneye deneye ogrenirler.

anladım peki dişi günün büyük bir kısmını yuvada geçiriyor sizce yumurtlarmı çiftleşme tam anlamıyla gerçekleşmemesine rağmen

Yumurtlar ama boş olma ihtimali var.

Zamana bırakın acemiliği atacaktır inşaallah sağlıklı yavrularınız olur

Oncelikle cevaplariniz için teşekkür ederim dışı kuşun poposunda şu an bi şişlik var ama yumurta gibi sert değil yumuşak bi şişlik sizce erkeği değiştireyimmi yada duzelmesinimi bekleyelim ?

Tabiki de erkegi degistirmeyin zamanla olucaktir kararli olmak sabir cok onemli tekrar basa donersiniz alisacaklar es tutacaklar bekleyin yavrularini goruceksiniz insallah

dişi az önce yine kuyruğu kaldırdı erkek üstüne çıkıyor ama çiftleşemiyor

Geri