Karadeniz Pet

Eş tutmama

Emrrre

Meraklı Üye
Yaşları 10 11 aylık 2 muhabbet kuşum var nerdeyse 2 haftadır bende dişi, erkek önceden beslediğim kuştu ,neyse dişi ile pek anlaşmıyorlar kavga etmeselerde yakınlaşma kaşıma öpüşme yem kusma gibi davranışlar yok ikiside farklı tünekdeler erkek ara ara yuvaya giriyor alışkındı zaten önceden başka kuşla eşti erkek yuvaya girince bazen o da giriyor anlamadım gitti niye böyle yapıyorlar ama birbirlerini koyuyorlar genelde

Dişi tüy döneminde bir aya alışırlar inşallah başka kafesin varsa ayır birbirini görsünler sabırsız davranma tam iki hafta sonra birleştir hatta 3 hafta daha verimli olur

Kuşların ikisini de erkek olarak görüyorum. Sarı kuşun ceresi (burnu) net görünecek şekilde fotoğrafını paylaşın iyi bakalım.
Yok sarı lutino erkek, zaten bundan önce başka bir eşi vardı onla iyi anlaşıyordu ama ayırmak durumunda kaldım

Kusura bakmayın maviye dikkat etmemişim, erkek tüy döneminde tüy döneminin geçmesini bekleyin, kafes alçak ve sürekli rahatsız edilecek bir yerde ise daha yüksek rahat edebilecekleri bir alana alın, vitamin, probiyotik, mama takviyesini ihmal etmeyin.
Daha öncede yazmıştım bu konu ile ilgili erkek tüy dönemini bitirir bitirmez yine tüye giriyor daha bitirelim 1 2 hafta olmuştu tekrar tüy dökmeye başladı

Daha öncede yazmıştım bu konu ile ilgili erkek tüy dönemini bitirir bitirmez yine tüye giriyor daha bitirelim 1 2 hafta olmuştu tekrar tüy dökmeye başladı
B vitamini takviyesi yapın, stres kuşları sürekli tüye koyar, strese sebep olacak etkenleri ortadan kaldırın; yetersiz dinlenme ve uyku süresi, kafesin alçak yerde ve sürekli rahatsız edilecek alanda bulunması, ani ısı değişimleri, yetersiz beslenme, sıklıkla rahatsız edilme gibi sıralayabiliriz.

B vitamini takviyesi yapın, stres kuşları sürekli tüye koyar, strese sebep olacak etkenleri ortadan kaldırın; yetersiz dinlenme ve uyku süresi, kafesin alçak yerde ve sürekli rahatsız edilecek alanda bulunması, ani ısı değişimleri, yetersiz beslenme, sıklıkla rahatsız edilme gibi sıralayabiliriz.
Tamam teşekkürler