Karadeniz Pet

Eşleşme sorunu

Hasanbarkin

Yeni Üye
Merhaba 3 hafta önce 1dişi erkek aldım. Üretim yapan kisi en iyileri oldugunu soledi. Eve gelince erkegin 10 14 aylık oldugunu soleyen oldu. Petshopcu 8 aylık demisti. Sorum su
-------Dişim ilk günden beri erkeğin yanına yaklaşmasını istemiyor. Surekli gagalıyor.
Erkek de sürekli boynu bükük duruyor. Bu ara boynu düzeldi.
Bana öneriniz nedir?
Yavruluk var. Kafesi 2 ye boldüm. Araya buğulu cam koydum. yavruluk lu kısımda erkegi koydum. Dişi diger tarafta.
Birisi mama tarifi verdi.
Bebe büskivi tahıl havuc yumurta karıstır ver dedi. Verdim yemiyorlar bile. Yerde duruyor.

IMG-20200428-141932

IMG-20200428-141918

Merhaba 3 hafta önce 1dişi erkek aldım. Üretim yapan kisi en iyileri oldugunu soledi. Eve gelince erkegin 10 14 aylık oldugunu soleyen oldu. Petshopcu 8 aylık demisti. Sorum su
-------Dişim ilk günden beri erkeğin yanına yaklaşmasını istemiyor. Surekli gagalıyor.
Erkek de sürekli boynu bükük duruyor. Bu ara boynu düzeldi.
Bana öneriniz nedir?
Yavruluk var. Kafesi 2 ye boldüm. Araya buğulu cam koydum. yavruluk lu kısımda erkegi koydum. Dişi diger tarafta.
Birisi mama tarifi verdi.
Bebe büskivi tahıl havuc yumurta karıstır ver dedi. Verdim yemiyorlar bile. Yerde duruyor.

IMG-20200428-141932

IMG-20200428-141918

Dişiniz kızgın değil o yüzden çiftleşmiyor kızgınlaşmasını bekleyebilir yada dişiyi değiştirebilirsiniz.

Yem yicekse
Erkeğe kızgın bir dişi alınız.
Neden erkege almam lazım onu anlamadım ki. Erkek hicbisey yapmıyor. Disi saldırıyor gagalıyor. Mesela yem yiyorlar erkek uzakşasoypr hemen. 1 tünekte durunca cok yakına inerse dişi., hemen gagalıyor erkegi

Yahu kardeşim madem dişi saldırıyor erkeği yanaştırmıyor o zaman değiştir dişiyi. Dişi kızgın değil o yüzden yanaştırmaz ayırıp kızışmasını bekleyebilirsin yada beklemez dişiyi değiştirebilirsin.
Arkadas sen niye stres yaptın ki. Degistirmeden nasıl Bi cozum bulurum. Sadece ayırmak yeterli mi

Arkadas sen niye stres yaptın ki. Degistirmeden nasıl Bi cozum bulurum. Sadece ayırmak yeterli mi

Haftada 2 kez mama 1 kez vitamin takviyesi yapınız. Mamaya serçe parmağı kadar havuç rendeleyip servis ediniz. Kuşların yeri alçak yerde ise daha yüksek bir yere alınız ve dişinin kızışmasını bekleyiniz. Ayırma yöntemini de uygulayabilirsiniz tamamı ile size kalmış.

Dişi kızışır ise cere rengi daha koyu kahve rengi alacaktır. Kızıştığını takip edersiniz sonra eşe atarsınız.