Karadeniz Pet

etrafı yeşil lekeli dışkı

doganemre

Yeni Üye
selamlar,

kafesi dün temizledim, dışkılarda herhangi bir problem yoktu. bu sabah gördüğüm dışkılar bu şekilde. anlam veremedim neden olduğuna. uzun zamandır herhangi bir sebze vermedik maydanoz marul vs. sadece vitakraft pro vita yem yiyorlar.
az önce kuşları ayırdım ve altlarına yeni kağıt serdim. .dışkılar geldikçe paylaşırım.
bu yeşil lekeyi ara ara görüyorum ben ama bu sefer fazla hem boyut olarak hem ıslaklık olarak.
öneri ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

diski ornek.jpg

bazen çok siyah, bazen de boncuk gibi sağlıklı kuş dışkısı. bunlardan tam emin değilim gece dışkıları çünkü.

taze dışkılar üstteki erkek, alttaki dişi.
evet erkeğin dışkısı bana koyu geliyor hep. ama burada sanki pek problem yok gibi. acaba kağıt havlu mu emiyor renkleri de yayıyor böyle birkaç saat içinde?

çüço dışkı.jpg

rosi dışkı.jpg

Koksidiyoz var gibi görünüyor.
her ikisinde de o zaman. ciddi bir hastalık gibi, şimdi araştırmaya başladım. öyle halsizlik vs yok ikisinde de, üşüme ve top gibi kabarık durmaları da yok.
uykuları düzenli, enerjileri yerinde.
yardım eder misin ne yapmak lazım? veterinere de gidebiliriz tabi.

yukarıdaki videoda 3 yaşındaki erkek kuşumuzun yemek ritüeli var. yemleri tek tek alıp yukarı çıkar, bazen gelir kafama burnuma konar yer. sonra gider yenisini alır. yıllardır hep aynı. bunu bir sorun olarak görmedik çünkü kilo kaybı yok, sağlığı hep yerinde ve müdahale etmedik. öyle seviyor dedik. bu bir problem mi acaba?

ve her sabah başta olmak üzere günde 4 5 kere dişi kuşu kusarak besler. o yüzden ne kadar yerse iyidir diye bakıyorum. ama koksidiyoz vs gibi bir hastalık varsa bunların hepsi problem.

yukarıdaki videoda 3 yaşındaki erkek kuşumuzun yemek ritüeli var. yemleri tek tek alıp yukarı çıkar, bazen gelir kafama burnuma konar yer. sonra gider yenisini alır. yıllardır hep aynı. bunu bir sorun olarak görmedik çünkü kilo kaybı yok, sağlığı hep yerinde ve müdahale etmedik. öyle seviyor dedik. bu bir problem mi acaba?
Bi kaç dışkıya daha bakalım emin olalım koksidiyoz ise ilaç öneririz.

Koksidiyoz mevcut aşağıya link bırakıyorum ilaçlardan birini temin edin kullanımını yazarım.

Koksidiyoz mevcut aşağıya link bırakıyorum ilaçlardan birini temin edin kullanımını yazarım.

Berlin'de listedekiler yok, ama muadil ne var bakıp bulacağım. Şayet emin olamazsak üründen veterinere gideriz iki gün içinde. Bir de Adrian, ben dışkılar hangi kuşa ait emin değilim, sen de spesifik bir dışkı hakkında konuşmadın, sanırım ikisine birden uygulayacağız tedaviyi doğru mudur?

Berlin'de listedekiler yok, ama muadil ne var bakıp bulacağım. Şayet emin olamazsak üründen veterinere gideriz iki gün içinde. Bir de Adrian, ben dışkılar hangi kuşa ait emin değilim, sen de spesifik bir dışkı hakkında konuşmadın, sanırım ikisine birden uygulayacağız tedaviyi doğru mudur?
İki dışkıda da sorun var ikisi de koksidiyoz görünüyor, bulunduğunuz ülkede koksidiyoz tedavisi için kullanılan farklı ilaç temin edebilirsiniz iki kuşa da uygulamak gerek.

Geri