Karadeniz Pet

evcil kusum Isırıyor

HALİT KIDIR

Yeni Üye
merhaba arkadaslar 9 aylik erkek muhabbet kusum var 12 kelime konusuyor iletisimimiz cok iyi birbirimizi seviyoruz lakin kusuma agzimdan yemek veriyorum ve arasira dudagima ucmak istiyor opuyorum onu dudagimi isiriyor bazen birde diger aile fertlerimin parmak ve ellerini yuzlerini isiriyor ne yapmaliyimm yardimci olurmusunuz:confused:

Tek beslenen kuşlarda bir süre sonra ısırma davranışı ortaya çıkabiliyor iletişim kuruyor aslında eş almak dışında çok yapabilecek birşeyinin olmadığını düşünüyorum

oncelikle soruma cevap verdiginiz icin tesekkurler kusuma es alirsam kusumu sevemiyecem diye korkuyorum bide daha erken diyorum biraz daha kelime orensin cok az ilgileniyorum cok cabuk oreniyor kelimeleri iyi cikariyor bazi kelimelwri 2 gun duyarak solemeye basladi karasizim es almakta acikcasi bide kusumu 3 aylikken almistim oksayamiyorum korkuyor azicik bende korktuu icin ustelemiyorum acikcasi deger veriyorum kusuma korksun istemiyorum kusumuvokaayabilmem icin ne yapnan gerekir peki not:kusumu 1 kere bile avucuma almadim

Maalesef aynı durum bende de var. Kuşum ele ve bize çok alışık hiç omuzdan parmaktan inmiyor. Sürekli bize geliyor ama şimdi ısırma huyu başladıki ne ısırma. Sanırım eş istiyor ama iki kuş 10 kat ses demek. Ayrıca bize ilgisininide kaybediyor.

Üstadlar başka bir yolu yok mu ?

Saygılarımla,

Evcilleştirdiğim bazı kuşlarda bu durumla karşılaşmıştım genelde ergenlik çağında ısırmaları artıyor bi ara eldiven taktığım battaniyeye sarıldığımda oldu o dönem pek çıkarmadım dışarı ve belli bir süre sonra bu huylarından vazgeçtiler neye göre geçtiler bilmiyorum ama belki de hızlı akan kanları biraz sakinleşti yaşla alakalı olduğunu düşünüyorum

Bazı arkadaşlar ısırırken üfle, bazıları ısırırken hiçbir tepki verme zamanla bırakacaktır şeklinde öneriler de bulundu daha önceki benzer konularda... Ancak daha önce beslediğim kuşlarda hiç yaşamadığım problemi ben de yeni kuşumda yaşıyorum, kızdığında veya korktuğunda ısırmıyor, tamamen alışkanlık edindi, durup dururken ısırıyor...

Geri