Karadeniz Pet

Evcil Muhabbet kuşumu çiftleştirme zamanı geldi!

erhan6erhan

Yeni Üye
Merhabalar, 3 haftalik bebekken aldigim muhabbet kusunu kendim besledim ve eğitim verdim, evde bizimler çok hareketli ve herkesin eline omunuzuna geliyor, şuan 6 aylık ve habire oyuncaklara kur yaptiği icin 4 gün önce bi dişi aldim ve dişi çok yabani, hiç elle gelmiyor evcil kuşun yanina koyar koymaz aninda anlaştılar her dakika bir birlerine yem kusuyorlar, kafa kaşıyorlar.

Kafese yuvalık taktım ilk günden daha dişi 4 gün bende olmasina ragmen ve dişi ve erkek yuvaliğin içini incelemeye başladılar...

SORUM: Ben evcil kuşunun kafesini kapısını bugüne dek hiç kapatmadim, kendisi odada istedigi zaman gezer, istedigi zaman kafesine girer. Şuanda dişide evcil erkegimin aynisini yapiyor, erkek nereye uçsa dişide arkasindan gidiyor...

Şimdik bunlar yuvayla ilgilensin, ilerde yumarda yapatlarsa evcil erkek kafeste dişiyle ilgilensin diye kafesin kapisini kapattim. Erkek son 1 gündür kafesin etrafina tırmanıyor, açık kapı ariyir ve bu yüzden dişiyle az ilgilenmeye başladi...sizce kapiyi tekrar acmalimiyim?

Muhabbet kuşu erkeğine, dişi almak gibi tabirler beni çok üzüyor.

Yapılması gereken; üretimhane veya petshopta salma kafesin içine erkek atılır orada bir süre izlenir gerekirse 1 saat izleyin.

Onca dişi arasından erkek kendini kabul eden bir dişiyi bulunca anlaştığı gözlenecektir. Daha uzun süre izlemenizi tavsiye ederim.

Anlaştığı dişiyi alın. Hem evcil kuşlar üretimde kullanılmak için çok zordur.
Hemde eşi kafanıza göre aldıysanız bu durum aşırı aşırı zorlaşır. Beklemenize değmez

Erkeği salmaya atın anlaştığını alın. [emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Muhabbet kuşu erkeğine, dişi almak gibi tabirler beni çok üzüyor.

Yapılması gereken; üretimhane veya petshopta salma kafesin içine erkek atılır orada bir süre izlenir gerekirse 1 saat izleyin.

Onca dişi arasından erkek kendini kabul eden bir dişiyi bulunca anlaştığı gözlenecektir. Daha uzun süre izlemenizi tavsiye ederim.

Anlaştığı dişiyi alın. Hem evcil kuşlar üretimde kullanılmak için çok zordur.
Hemde eşi kafanıza göre aldıysanız bu durum aşırı aşırı zorlaşır. Beklemenize değmez

Erkeği salmaya atın anlaştığını alın. [emoji106]

ya hocam soruyu tam okumadan neden cevap yaziyorsunuz ya, soru o degilki, kuslar güzel anlasiyor, soru Kafesin kapisini acip kuslari sallayim mi salmiyimmi, cünkü erkek evcil kusum 5 aydir hep kafes kapisi acik yasadi.

ya hocam soruyu tam okumadan neden cevap yaziyorsunuz ya, soru o degilki, kuslar güzel anlasiyor, soru Kafesin kapisini acip kuslari sallayim mi salmiyimmi, cünkü erkek evcil kusum 5 aydir hep kafes kapisi acik yasadi.

Kusura bakma reis, [emoji106]
yavru almak gibi amacın yoksa , salabilirsin ama sana olan evcilliği biraz yozlaşabilir. Çünkü eş geldiğinde artık sana olan ilgisi git gide azalır, herşeyi eşi olur.

Eğer yavru almak istiyorsan, kuşları salma. Kafeslerinde dursunlar. Bir yer belirle 1,5 metre yükseklikte olsun; sessiz sakin ve ev ahalisinin sürekli sirkülasyon oluşturmadığı bir yer olsun.
Yuvalık tak ve tek tünek olsun. 12 saat stabil gündüz ve ışık alan yer olsun. Vitaminlerinde bilindik markalar kullan.
Düzenli takviye mamalar yap.
Ve çok rahatsız etme.

Geri