Karadeniz Pet

Evcilleştirme Tavsiyeleri

Eydaena

Yeni Üye
Herkese merhaba arkadaşlar, benim bayramım daha 2 aylıkken geldi bana. Mayıstan beri beraber vakit geçiriyoruz. Benden başka insan sadece misafir geldiğinde görüyor. Bir tek ilgilenen benim yani. Aklınıza gelecek her türlü yöntemi denedim ilk hafta çıkarmadım elimi kafesin üstüne koydum her gün konuştum elimi uzatıp yem verdim. Ama benden deli gibi kaçıyor hala. Asla yanaşmıyor. İletişim kurmayı istemiyor. İlk kuşum değil. Daha önce de kuş baktım ve hiç bu kadar uzun süren bir iletişim problemi yaşamamıştım. Korkutacak kovalayacak şeyler de yapmıyorum. Dışarı çıkarttığında yavaş yavaş parmağımda durmasını sağlamak için konuşuyorum kafesini gördüğü an fırlıyor kafesine gidiyor. Elime sevdiği bir tohumu alıp gelmesini sağlamaya çalışıyorum görür görmez kaçmaya başlıyor. Değişik yaratıcı ve kesin çözüm olur dene dediğiniz sizlerin evcilleştirme de kullandığınız yöntemler varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Muhabbet kuşları eğitilirken kafesi kuş görmemelidir diye okumuştum

Akşamları uykusu varken kursak üstünü sevin

Kuşu parmağınıza alın perdenin arkasına geçin onla bağ kurun sevin, nazikçe konuşun günde 3 4 sefer yapabilirseniz sonuç alacaksınızdır

Kuşu parmağınıza alın perdenin arkasına geçin onla bağ kurun sevin, nazikçe konuşun günde 3 4 sefer yapabilirseniz sonuç alacaksınızdır
Size çok teşekkür ederim. 2 günde bile sonuç aldım. Deneyimimi buraya yazmak istedim. Yeni kuş alıp alışmasını isteyen arkadaşlar deneyin denettirin çok güzel sonuç alınıyor.

Size çok teşekkür ederim. 2 günde bile sonuç aldım. Deneyimimi buraya yazmak istedim. Yeni kuş alıp alışmasını isteyen arkadaşlar deneyin denettirin çok güzel sonuç alınıyor.
Rica ederim ne demek