Karadeniz Pet

Evcilleştirme ve yabanilik

Kader

Meraklı Üye
2 muhabbet kuşum var. İlk aldığımı tek baktım 5 ay. Sonra kendi cinsinden arkadaş aldım (erkek) ikisini de evcilleştirebilirim sandım ama olmadı. Yeni aldığım kuşum ilk başlarda bize yaklaşırdı kendini sevdirirdi ama artık sevdirmiyor yabani oldu. Ne yapsam bilemiyorum. Kuşu kesinlikle birine vermek istemiyorum ama sahiplenilip geri verilen kuşlara çok üzülüyorum. :( ama aklimı kurcalamıyor da değil ne yapabilirim ?

Farklı odalar da besleyebilirsiniz. Eğitmek veya evcilleştirilmek istiyorsanız yaşını geçtiyse biraz zor.

8 aylıklar. Onu düşündüm ama bazen o zaman yeni kuşum öbürünü çok arıyor :/
Ne gibi bir eğitim yapmayı düşünüyorsunuz? Yeni kuşunuza dişi alabilirsiniz aslında diğer kuşunuzda bir nevi kurtulmuş olur :)

Ne gibi bir eğitim yapmayı düşünüyorsunuz? Yeni kuşunuza dişi alabilirsiniz aslında diğer kuşunuzda bir nevi kurtulmuş olur :)
Diger kuşum halinden memnun :) konuşma olabilir ama olmasa da olur bana uzak olmasın yeter

Dişi almayı hiç düşünmedim açıkcası vaktim de yok zaten üretimle ilgilenmeye

İşiniz zor 3 seçenek var.
Farklı odalar da bakmak.
Yeni bir dişi almak.
Ya da boşverip böyle kalsınlar. :)

İşiniz zor 3 seçenek var.
Farklı odalar da bakmak.
Yeni bir dişi almak.
Ya da boşverip böyle kalsınlar. :)
En sonuncusu en mantiklisı bana göre ama annem kafamı karıştıyor sürekli limonu almıycaktın diyor pişman ediyor beni :(

Ek bir seçenek daha :D
İkisini de verip yeni yeme düşmüş yavru alabilirsiniz :)
Büyük konuşmak gibi olmasın ama asla vermem hem onlara ozellikle ilkine çok alıştım ve psikolojileri açısından kotü olacaini dusünuyorum

Siz 2 kuş alıp kendinize bağımlı olmasını istiyorsunuz bu biraz zor maalesef ayrı ayrı beslemelisiniz dişi alırsanız sizi unutur

Erkekleri haftada 2 ve en fazla 4 kere birleştirebilirsiniz ama ayni gün 2 saat de ayırabilirsinz amaç birbirlerini görsünler

Ama siz bu süreç içerisinde ona diğer kuşu hatırlatmamaya çalışmalusınız dahabçok ilgi gösterin

Dediklerinizi denemeye çalışıcam teşekkür ederim :)

Geri