Karadeniz Pet

Evcilleştirmeyi Başarmak Hakkında

Volkan VAROL

Yeni Üye
Değerli mubişsever arkadaşlarım;

Oğlumuz 1.5-2 aylık aşağı yukarı.Eve geliş tarihi ise henüz 1 haftalık.
İlk günden yem yemeye ve tüneklerde hızlı hızlı sağa sola gidip gelmeye, kafesteki halkaların içinden ve yemliğin tüneğinin arasından sürekli geçerek dikkat çekmeye başladı.bende 2. gün çıkardım :)
Parmağımı uzatınca, isteyerek olmasa da sıkışınca elime çıkıyor ama elim çok yakınında bile olsa ona müdahale olmadığı sürece kaçmıyor asla.1 haftadır hergün salıyorum ve artık beni görünce kafeste dört dönüyor ısırdığına şahit olmadım öyle yabani ve hırçın değil yani. Bügünde elimde taze dal darı yedirmeye başladım ama hala ürkeklik ve güvensizlik var tabi çok yeni henüz .

Öğrenmek istediğim tam anlamıyla evcilleştirmek için yapmam gereken farklı şeyler var mı yoksa sadece zaman mı?

Sabrederek onunla ilgilenirseniz bu iş olacaktır şimdi siz onun peşinde olacaksınız konduğu yerden parmağınıza alıp bunaltacaksınız ama böyle devam edin 3 ay sonra tam tersiz olacak o sizi bunaltmaya başlayacak :)

Zamanla alışır.Parmağınıza alıp vücüdunuza bırakın.Omuza da alışsın.
Konuşturma çalışmalarına da başlamanızı öneririm.

Zamanla alışır.Parmağınıza alıp vücüdunuza bırakın.Omuza da alışsın.
Konuşturma çalışmalarına da başlamanızı öneririm.

Şu an için sadece cicikuş, babacık ve şımarık kelimelerini tekrarlıyoruz bakalım :) Salonda kocaman bir ayna var ilk günler sürekli aynanın önüne konuyordu ve aynaya bakarak çıldırıyo gibiydi :) bende artık aynanın üzerini örtüyorum bilmiyorum doğru mu yaptım ama...

Geri