Karadeniz Pet

Evde elektrik gitti ne yapmalıyım?

GreenPue

Yeni Üye
İstanbul’da yaşıyorum ve şu an hava çok soğuk. Muhabbet kuşumun bulunduğu oda 2 saat içerisinde buz gibi oldu. Elektrik sabah 6’da gelecekmiş ve evin tekrar ısınması vs. çok uzun sürecek.
Kuşum şu an kafesinde uyuyor. Üstünü örtsem çok korkacağını düşünüyorum karanlıkta ve daha önce örtmedim hiç.
Bıraksam sabaha kadar üşütür mü acaba? Çok hassaslar çünkü

Çok da gerekli değildi üstünü örtmen. Tamam hassas canlılar da altı üstü bir kaç saat elektrik gitti diye üşütmezler. Yine de dikkat etmen güzel.
Ya geçen gün kusma sorunu olmuştu hatırlıyorsanız. Bizim mahallede elektrik sorunu var 4-5 gündür geceleri elektrik gidiyordu ben de kuşun hastalanmasının sebebini anladım şimdi. Bi soğuk bir sıcak yiyor kuş. Dün de birdaha hastalanırsa bir şey olur diye korktum.

Ya geçen gün kusma sorunu olmuştu hatırlıyorsanız. Bizim mahallede elektrik sorunu var 4-5 gündür geceleri elektrik gidiyordu ben de kuşun hastalanmasının sebebini anladım şimdi. Bi soğuk bir sıcak yiyor kuş. Dün de birdaha hastalanırsa bir şey olur diye korktum.
Yok sen yine de iyi yapmışsın. Sadece bu kadar paniğe, telaşa germe yoktu onu söylemek istedim.

Geri