alpdna

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
12 Haz 2016
914
403
63
istanbul
www.muhabbetkusu.com.tr
Evcil Hayvanı
Cennet P., Monk P.
Kuş sayısı
2 tane
evdekopekbakimi.png


Evde Köpek Bakımı İçin İlk Kuralınız Hayır Kelimesini Köpeğinize Aşılamak Olsun!

Evde köpek bakımı hakkında neleri merak ediyorsanız onların cevabını bulabileceğiniz yerdesiniz. Öncelikle sizlere evde köpek bakımının dışarıda bakmaya kıyasla daha zor olduğunu söyleyebiliriz. Düşündüğünüzde sizler de evde yani dışarısı gibi serbest olmayan kısıtlı bir alanda köpek bakmanın çok da kolay olmayacağını biliyorsunuzdur. Peki, o halde evde köpek bakacaksınız zira söz konusu zorluğu en aza indirgeyip çok daha kolay bir hale getirmeniz mümkün müdür? Tabi ki. Öncelikle köpeğinize istemediğiniz durumlarda sizi dinleyebileceği hayır kelimesini iyice öğretmeniz gerekecek. Aksi halde daha yolun başında zorlanırsınız. Öyle ki sizi dinleyen bir köpekle evde değil tek bir odada dahi bakım kolay olabilir. Siz yeter ki ilk kuralınız olan hayır kelimesini köpeğinize aşılayın.

Evde Köpek Bakımı İkinci Husus Evinize Yapay Kemiklerden Alın!

Evde köpek bakımı her ne kadar zor olsa da aslında bu işin kolaylığı sizlerin elinde... Nasıl mı? Şöyle ki sizler evde köpek bakımına dair önemli konuları bilir ve ona göre davranırsanız evde köpek bakımının neresi zormuş diyenlerden biri olabilirsiniz. Bunun ilk yolu için yukarıda da bahsedildiği üzere hayır kelimesinden bahsetmiştik. Peki, evde köpek bakımı ile ilgili yapmanız gereken tek şey bu mudur? Tabi ki değildir. Bir diğer önemli husus köpeğin doğası gereği kemirmeye, parçalamaya meyilli olduğunu göze alarak tedbirli olmanızdır. Dışarıda parçalayacak bir şeyleri kolayca bulan köpeğiniz evin içerisinde terliklerinize veya kablo vb. diğer eşyalarınıza yönelecektir. Bu durumun can sıkıcı olmaması için evinize köpekler için özel olarak hazırlanmış kemiklerden almanız yararınızadır. Böylece köpeğiniz mutlu eşyalarınız ise daha sağlam kalabilecektir.

Evde Köpek Bakımı Konusunda Tuvalet Eğitimi Önemli!

Evde köpek bakımı ile alakalı köpeğinize hayır kelimesini öğrettiniz, kemirmesi için yapay bir kemik de aldınız. Peki, ya tuvalet konusunda köpeğinizi eğittiniz mi? Köpeğinizi evde baksanız da eve mahkûm etmemelisiniz. Köpeklerinizi her gün sabah ve akşam dışarıya çıkartır ve tuvalet gereksinimini karşılamasını sağlarsanız köpeğiniz her tuvalet zamanında dışarı çıkmak isteyecek aynı zamanda da egzersiz yapabilecektir.