Karadeniz Pet

eNeTeN

Meraklı Üye
Ev ortamında bir-iki çiftle yavru almak için en önemli etken kuşlarınızın size alışık olmasıdır. Bu sebeple yavruluktan alıp ev ortamında büyüyen kuşlar eş tuttuklarında ortamda sizi görse bile strese girmeyeceği için yavrulara bakma olasılığı daha fazladır. Ev ortamında beslediğim muhabbet kuşlarım yavru beslerken bile ele gelip, ürkmeden i, strese girmeden yavrularını besleyebiliyor.♥

GÜNCELLEME

30 KASIM

6 yavrumuzda yeme düştü. Artık yeni sahiplerini bekliyorlar

Ekli dosyalar

• IMG_20191128_130158.jpg
    IMG_20191128_130158.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 66
  • IMG_20191122_131729.jpg
    IMG_20191122_131729.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 74
Son düzenleme:
Heyt bee maşallah

Nasip olursa 4-5 ay sonra 5 çift çek kuşumu sahiplendirip 4 çift yavru jumbo alıp yetiştircem hiç yavrudan besleyip yumurta almadım inşallah sizin gibi güzel sonuçlar alırım.

Nasip olursa 4-5 ay sonra 5 çift çek kuşumu sahiplendirip 4 çift yavru jumbo alıp yetiştircem hiç yavrudan besleyip yumurta almadım inşallah sizin gibi güzel sonuçlar alırım.
Jumbo derken piyasada kırık olan kuşlarıda Jumbo diye satıyorlar, lafım ona değil ama orjinal Jumbo muhabbet kuşlarını çalıştırmak, ev ortamında yavru almak biraz daha zor. Ev ortamında hem kuşları alıştırmak, hem daha kolay yavru almak için yerli ya da çek kırığı ırkları tavsiye ederim. Ortamın müsaitliğine göre 4-6 tane yeme yeni düşmü aynı sayıda erkek dişi alıp yavruluktan besleyerek ev ortamına alıştırılırsa daha rahat yavru alınır. Ben bu şekilde yapıyorum.

6 yavrumuzda yeme düştü. Artık yeni sahiplerini bekliyorlar

Ekli dosyalar

• IMG_20191122_131729.jpg
    IMG_20191122_131729.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 78
  • IMG_20191128_130114.jpg
    IMG_20191128_130114.jpg
    3.7 MB · Görüntüleme: 77
Hocam merhaba size bir sorum olacak bende şu an rainbow dişi muhabbet kuşu var yavru bu kuşumu yetiştirip yetiştirdikten sonra eşleştrip çiftleştirmek istiyorum rainbow muhabbet kuşumu herhangi bir muhabbet kuşu ile(yerli, çek, Hollanda, jumbo) eşleştirebilirmiyim

Hocam merhaba size bir sorum olacak bende şu an rainbow dişi muhabbet kuşu var yavru bu kuşumu yetiştirip yetiştirdikten sonra eşleştrip çiftleştirmek istiyorum rainbow muhabbet kuşumu herhangi bir muhabbet kuşu ile(yerli, çek, Hollanda, jumbo) eşleştirebilirmiyim
Dişi kuşun yanına erkek alırken biraz daha iri ve baskın olması makbuldür. Cins olarak hangisiyle eşleştireceğinizin önemi yok. Eş tutmaları kafi. İstediğiniz cinsle eşleştirebilirsiniz. Renk ve ebat olarak ona göre yavrular verir.

Dişi kuşun yanına erkek alırken biraz daha iri ve baskın olması makbuldür. Cins olarak hangisiyle eşleştireceğinizin önemi yok. Eş tutmaları kafi. İstediğiniz cinsle eşleştirebilirsiniz. Renk ve ebat olarak ona göre yavrular verir.
Tm dır hocam teşekkür ederim

maşallah evde uretimin tadi baskadir hele bide tek takimsa torun sahibi olmus hissi verir :)

maşallah evde uretimin tadi baskadir hele bide tek takimsa torun sahibi olmus hissi verir :)
Aynen, yumurtlamadan o yavruların yuvadan atlamaya kadar geçirdiği süreci izlemek insanı mutlu ediyor.

Bu partinin üstüne 2 parti daha aldım. Yeni videoları yakında ekleyeceğim.