Karadeniz Pet

Evde muhabbet kuşu üretimi

mersinko

Yeni Üye
selamun aleykum uzun zamandır aklımda olan bır ıstı evımın bır odası bos vaktımde cok evde bu ısı yapmak ıstıyorum fakat aklıma takılan 2 soru var
1-hangı muhabbet kusu uretımı yapmayılım [yerlı ılemı baslamalıyım]
2-muhabbet kusunda zarar edermıyım
3-muhabbet kusu yavrularını sadece pet shoplaramı satarım
4-ne kadar cıftle baslamalıyım kafes kus yem fıyatları
simdiden tesekkur ederım ıyı gunler dılerım

Bunu öncebi hobi olarak yerliden deneyin eğer ilk kusunuzsa tecrübe edinirsiniz. Bu site üzerinde makul fiyata satabilirsiniz petshop ucuz alır sizden.

kuş işinden ciddi kazançlar elde etmek için büyük bir üretim yeriniz olması gerekir ,
pet shoplar 15 tl ya alır 30 tl başkasına satar.
yerliden başlayın acemiliğiniz gitsin sonra daha iyi kuşlarla devam edersiniz onların piyasasıda değişiyor yaşlarına gçre
yem mama giderleri ise kuş sayısına göre değişir.

ama şunu unutmayın ki kuşlar bir sevgi işidir sevginizle bu işe girin maddi çıkar için başlarsanız zarara ozaman girersiniz .
gerektiğinde ücretsiz verebilecek iradeye sahip olun bir kuşu iyi bir hayat için.

Son düzenleme:
kuş işinden ciddi kazançlar elde etmek için büyük bir üretim yeriniz olması gerekir ,
pet shoplar 15 tl ya alır 30 tl başkasına satar.
yerliden başlayın acemiliğiniz gitsin sonra daha iyi kuşlarla devam edersiniz onların piyasasıda değişiyor yaşlarına gçre
yem mama giderleri ise kuş sayısına göre değişir.

ama şunu unutmayın ki kuşlar bir sevgi işidir sevginizle bu işe girin maddi çıkar için başlarsanız zarara ozaman girersiniz .
gerektiğinde ücretsiz verebilecek iradeye sahip olun bir kuşu iyi bir hayat için.

cevap ıcın tesekkur ederım oncelıkle odam baya genıs uretım yerı sorun degıl 5 çiftle baslamayı dusunuyorum yerlının fıyatı ucuz alıcısıda hızlı onla baslamayı dusunuyorum ılerıde arttırmayı dusunuyorum etrafımdakı arkadaslarım bu ısle ugrsıyor bayada kar ettıler genelde pet shoplara toplu yavru satıyorlar 2-3 ayda bır ek ıs olarak yapmayı dusunuyorum tabıkıde severek ypmak lazım

cevap ıcın tesekkur ederım oncelıkle odam baya genıs uretım yerı sorun degıl 5 çiftle baslamayı dusunuyorum yerlının fıyatı ucuz alıcısıda hızlı onla baslamayı dusunuyorum ılerıde arttırmayı dusunuyorum etrafımdakı arkadaslarım bu ısle ugrsıyor bayada kar ettıler genelde pet shoplara toplu yavru satıyorlar 2-3 ayda bır ek ıs olarak yapmayı dusunuyorum tabıkıde severek ypmak lazım

bide apartman dairesinde iseniz yalıtım yapmanız lazım :D

bu ufaklıklar bir araya gelince dedikodu yapmaya bayılıyorlar hocam komşularınız açısından sıkıntı cıkar bence ses yalıtımı ondan dedim:)

onu unuttum valla geceleyın bıldıgım kadarıyla ses cıkmazda sabahtan aksama kadar baya ses olur mantıklı olmaz o zaman haklısınız :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:36 -->-> Daha önceki mesaj 15:33 --

bu ufaklıklar bir araya gelince dedikodu yapmaya bayılıyorlar hocam komşularınız açısından sıkıntı cıkar bence ses yalıtımı ondan dedim:)

ama toplu basladıgınız vakıt ıyı parası var sesı hallederız ya zarar edersekte en azından denemıs oluruz :)

ticaret amaçlı yapacaksanız. apartman dairesinde olmaz o iş. komşuları geçtik aileniz kabul etmez. çıkan ses öyle böyle değildir. para kazanmak istiyorsanız. 30 çiftten aşağı olmamalı. 30 çifte bir apartman dairesinin odasında olmaz.

her iş de olduğu gibi önce pazar araştırması yapmanız gerekli.

bende ilk yerliyle başladım 2 çift yerli başladım şimdi 1 çift tepeli 1 çift show jumpo 1 çift sultan papagı 2 çift yerli var isetersen bi çift yerliyi elden cıkarmayı düşünüyorum istensen severebilirim çok memnun kalırsın

ticaret amaçlı yapacaksanız. apartman dairesinde olmaz o iş. komşuları geçtik aileniz kabul etmez. çıkan ses öyle böyle değildir. para kazanmak istiyorsanız. 30 çiftten aşağı olmamalı. 30 çifte bir apartman dairesinin odasında olmaz.

her iş de olduğu gibi önce pazar araştırması yapmanız gerekli.

aılem destek verıyor 30 cıft cok para ılk basta yerlı ıle baslamayı dusunuyorum 5 cıft sonra daha fazla almayı planlıyorum odam baya buyuktur ?

Özel olmayacaksa yaşınız kaç, eğer öğrenci iseniz, okul harçlığı çıksın ufak tefek katkı olsun diyorsanız, 5 çift yerli uygun olacaktır

Özel olmayacaksa yaşınız kaç, eğer öğrenci iseniz, okul harçlığı çıksın ufak tefek katkı olsun diyorsanız, 5 çift yerli uygun olacaktır

21 yasındayım açıkogretım okuyorum hayvanlarla ılgım cok kucuklukten berıdır bırcok hayvan besledım urettım sattım sımdı meslek halıne getırmek ıstıyorum muhabbet kusu yerlı uygun dıye ılk onla baslamayı dusunuyorum bırcok cesıdı var ama satabılırmıyım bakabılıymıyım bılmıyorum yerlıyı dusunuyorum sızın yorumlarınız acıklayıcı tesekkur ederım

Maddi amaçlı düşüneceksen hiç uğraşma derim ha hobi amaçlı dersen yerli ile başla yavrularından ver çek jumbo diye devam et hem değerini bilirsin hem işi öğrenirsin hem de ucuza gelir