Karadeniz Pet

Eve hoş geldin Balım

KuşSeverrrr

Yeni Üye
Merhabalar uzun bir süredir Mavişin acısını çekiyordum. Maviş gittikten sonra evde bir boşluk oldu o boşluğu doldurmak için Balımı eve getirdim. Balım diğer kuşlarıma göre eve ilk getirdiğimde daha cana yakın. Balım fotoğrafta gördüğünüz gibi rainbow bir kuş. Sahibi bana 2 aylık dişi diye sattı. dişi de olsa onu ilk gördüğümde içim ısındı ve Mavişi bir anlığına unuttum. alıp eve getirdim gitmeden önce sahibi yeşillik yedirme cereyanda tutma ve dal darı yedirin dedi Neden yeşillik yemesin dedi aklımda kaldı ben önceki kuşlarıma ara sıra yeşillik yedirirdim. şuan sürekli uyuyor eve ilk geldiği için olabilir diye düşünüyorum ve dışkısını bir türlü yapamıyor sanki. dişi olduğunu söyledi ama erkek olduğunu düşünüyorum. yaşı hakkında da biraz şüphelerim var sizce yaşı kaç ve dişi mi erkek mi? sürekli uyuması normal mi hasta gibi geldi.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-09-20 at 15.21.21.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-20 at 15.21.21.jpeg
    326.4 KB · Görüntüleme: 61
  • WhatsApp Image 2021-09-20 at 15.21.19.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-20 at 15.21.19.jpeg
    629.4 KB · Görüntüleme: 56
  • WhatsApp Image 2021-09-20 at 15.05.08.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-20 at 15.05.08.jpeg
    468.4 KB · Görüntüleme: 62
Maşallah tüyü kadar ömrü olsun bebeğin. Maviş adına ben de çok üzüldüm. ben de yakın zamanda bir kuşumu kaybettim oğlum diyordum mücahitim...
Maalesef insan unutamıyor ama dayanacak sabrı Allah veriyor eminim ki gittikleri yerde özgür bir şekilde uçuyorlardır. Bu arada haftada bir yada iki kere yeşillik vermek iyidir. yararları çok fazla sadece vereceğimiz sebzeyi ya da meyveyi iyi yıkayıp kurutup öyle vermek gerektiğini okumuştum. bana 2-4 aylık erkek gibi geldi. İlk geldiği için bu tür belirtiler normal diye düşünüyorum çünkü hiç bilmediği bir yere geldiği için stres yapıyor da olabilir bence 1 hafta gözlemleyin. isterseniz dışkılarının fotoğraflarını çekin. Bir de probiyotik kullanıyor musunuz?

Merhabalar, kuş yeni bir ortama girdiğinden streslenmiştir ama ne yalan söyleyeyim bana da hasta gibi geldi özellikle 1. Ve 3. Fotoğraflardan. Dışkı fotoğrafı eklerseniz iyi olur. Cinsiyetinden emin değilseniz, ki fotoğraflarda net görünmüyor. Işığın yanıltmayacağı bir şekilde ve ceresinin tam göründüğü fotoğrafını aşağıdaki başlığa atarsanız yardımcı olunur. Ve kuşunuzun şimdiki durumu nasıl? https://www.muhabbetkusu.com.tr/thr...ini-sorularınızı-buraya-yazabilirsiniz.74107/

Maşallah tüyü kadar ömrü olsun bebeğin. Maviş adına ben de çok üzüldüm. ben de yakın zamanda bir kuşumu kaybettim oğlum diyordum mücahitim...
Maalesef insan unutamıyor ama dayanacak sabrı Allah veriyor eminim ki gittikleri yerde özgür bir şekilde uçuyorlardır. Bu arada haftada bir yada iki kere yeşillik vermek iyidir. yararları çok fazla sadece vereceğimiz sebzeyi ya da meyveyi iyi yıkayıp kurutup öyle vermek gerektiğini okumuştum. bana 2-4 aylık erkek gibi geldi. İlk geldiği için bu tür belirtiler normal diye düşünüyorum çünkü hiç bilmediği bir yere geldiği için stres yapıyor da olabilir bence 1 hafta gözlemleyin. isterseniz dışkılarının fotoğraflarını çekin. Bir de probiyotik kullanıyor musunuz?
hayır kullanmıyoruz. foruma yazdıktan sonra dışkısını yaptı ve ishal olduğunu anladık bugünde burun akıntısı var ceresine dokunduğumuzda ceresi pamuk gibi içine çöküyor ve sol burnundan sarımsı bir sıvı geliyor aldığım adama da sordum fakat sadece ishal için dal darı yedir dedi ne yapacağımı bilmiyorum

Merhabalar, kuş yeni bir ortama girdiğinden streslenmiştir ama ne yalan söyleyeyim bana da hasta gibi geldi özellikle 1. Ve 3. Fotoğraflardan. Dışkı fotoğrafı eklerseniz iyi olur. Cinsiyetinden emin değilseniz, ki fotoğraflarda net görünmüyor. Işığın yanıltmayacağı bir şekilde ve ceresinin tam göründüğü fotoğrafını aşağıdaki başlığa atarsanız yardımcı olunur. Ve kuşunuzun şimdiki durumu nasıl? https://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/muhabbet-kuşu-cinsiyet-ırk-ve-yaş-tahmini-sorularınızı-buraya-yazabilirsiniz.74107/
Evet streslendiğini düşündük ama sürekli uyuyor. aslında araştırdıktan sonra yavru kuşların tıpkı normal bebekler gibi sürekli uyuduğunu öğrendim ta kii burun akıntısını ve dışkısının sıvılığını görene kadar :(

Evet streslendiğini düşündük ama sürekli uyuyor. aslında araştırdıktan sonra yavru kuşların tıpkı normal bebekler gibi sürekli uyuduğunu öğrendim ta kii burun akıntısını ve dışkısının sıvılığını görene kadar :(
Burun delikleri şu an tıkalı mı?

Geri